Byla oznámena nominace na letní deaflympiádu, Česko bude zastupovat dvacítka sportovců

ČTK ČTK
14. 4. 2017 9:33
Letních deaflympijských her v Turecku se zúčastní dvacet českých sportovců. Medailové naděje jsou vkládány zejména do střelec Marka Bartoška.
Střelec Marek Bartošek bude v Turecku obhajovat medaile z her v Sofii 2013.
Střelec Marek Bartošek bude v Turecku obhajovat medaile z her v Sofii 2013. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Dvacítka sportovců bude reprezentovat Českou republiku na letních deaflympijských hrách v Turecku. Největší sportovní akce pro neslyšící sportovce se uskuteční od 18. do 30. července v Samsunu.

Česko bude mít zastoupení v atletice, tenisu, plážovém volejbalu, bowlingu, cyklistice, orientačním běhu, stolním tenisu a sportovní střelbě. Největší medailovou nadějí je střelec Marek Bartošek, který bude obhajovat tři medaile z her v Sofii 2013.

Nominace:

Lenka Matošková, Jakub Nosek (obě atletika), Václav Boček, Ivana Votípková, Jan Žídek, Oldřiška Žídková (všichni plážový volejbal), Kateřina Janošcová, Kateřina Klofáčová, Ilona Kučabová, Pavlína Maléřová, Dagmar Vohryzková (všechny bowling), Roman Dohnal, David Studýnka (oba cyklistika), Anna Formánková (orientační běh), Jaroslav Helus, Michal Kratochvíl, Roman Matouš (všichni stolní tenis), Marek Bartošek (střelba), Vít Procházka, Jaroslav Šmédek (oba tenis).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy