Britové vládli. Přijeli, zvítězili a z Ragbymanie si odvezli dvě zlata a jeden bronz

Zuzana Jarolímková
19. 11. 2019 10:09
Praha se opět stala dějištěm Ragbymanie, jednoho z největších klubových turnajů na světe v ragby vozíčkářů. Již 21. ročník patřil týmům z Velké Británie, které zvítězily v obou divizích. V první lize s rozdílem jednoho bodu West Coast WRC-Crash, ve druhé třídě pak tým London. Turnaje se zúčastnilo šestnáct týmů z deseti zemí, včetně českých Prag Robots.
Rugbymania 2019
Rugbymania 2019 | Foto: Facebook Rugbymania

Letošní ročník byl dosud největší v historii, ať už podle účasti týmů nebo jednotlivců. Celkově se do třídenního turnaje zapojilo 126 hráčů, včetně světové špičky z Velká Británie, Kanady nebo Francie.

V první lize se utkalo deset týmů, ve finále nakonec s rozdílem jednoho bodu zvítězil tým z Velké Británie West Coast WRC-Crash nad francouzskými Blue Link Team 45:44.

Třetí místo obsadil další britský tým Leicester Tigers WRC, který vyhrál nad Red Lions. Druhou ligu ovládli opět Britové s družstvem London, který přehrál polské Four Kings Warsaw 53:39. Poláci obsadili i třetí místo druhé divizi s Avalon Extreme.

Jediný český zástupce v soutěži Prag Robots nezvládal zápas v první lize o sedmé místo s nizozemským Tweedertien a těsně prohrál 49:51. Turnaj tak čeští hráči zakončili na osmém místě s jedinou výhrou na Švýcarskem. Přesto ředitel turnaje a trenér české reprezentace David Lukeš hodnotil výkon domácích pozitivně:

Ragby vozíčkářů

Ragby vozíčkářů je od roku 2000 zařazeno mezi disciplíny na paralympijských hrách, založil ve Winnipegu v 70. letech Duncan Campbell jako alternativu k basketbalu vozíčkářů. Týmy jsou smíšené a na hřišti jsou vždy 4 hráči s celkovým počtem 8 bodů. Ty jsou přidělovány podle míry postižení a pohlaví. Vyhrává družstvo, které ve stanoveném čase získá více bodů.  

"Celkově tým odvedl skvělý výkon. Bylo vidět, že se kluci cítili v docela dobré kondici, ale ta konkurence je skutečně vysoká." Ragbisté pražského týmu, složeného převážně z členů české reprezentace, navázali na výkony, které v říjnu předvedli na mistrovství Evropy skupiny C, kde bez ztráty bodu slavili postup do vyšší soutěže.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při pádu z okna kladenské školy dnes zemřela dívka, okolnosti neštěstí vyšetřuje policie

Při pádu z okna kladenské školy v Moskevské ulici dnes ráno zemřela mladistvá dívka. Příčinu a okolnosti neštěstí vyšetřují policisté, řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Záchranné složky na místo vyjížděly po 7:00. "Vzhledem k citlivosti případu nebudeme sdělovat další podrobnosti ani věk dívky," uvedla mluvčí.

Na místě zasahovala i záchranná služba. Přes veškerou snahu záchranářů dívka svým zraněním na místě podlehla, uvedla mluvčí Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech, tvoří se kolony

Dva kamiony uvízly dne ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit. Na uvolnění druhého se pracuje. Policisté na místě řídí dopravu kyvadlově. Vznikají ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
Další zprávy