Beau Jeu, Roteiro i Telstary. Podívejte se míče, se kterými se hraje Euro

S jakými míči se hrály všechny evropské fotbalové šampionáty? Projděte si galerii
Pavel Nedvěd představil ve čtvrtek Praze oficiální míč Eura 2016. Jmenuje se Beau Jeu, tedy v překladu "krásná hra".  Stejně jako v minulosti jej má na svědomí německá firma Adidas.
Na míč se přišel podívat i Milan Baroš. Ten už sice s reprezentací skončil, ale trenér Pavel Vrba o něm před přípravnými zápasy se Srbskem a Poslkem mluvil velmi pochvalně. Třeba si tedy ještě s tímhle míčem na reprezentační úrovni také kopne.
To Ladislav Krejčí ze Sparty si patrně s Beau Jeu na Euru zahraje určitě, v národním týmu pod taktovkou Pavla Vrby v podstatě nechybí.
Pojďme se ale podívat do historie. První oficiální míč, se kterým se hrálo na evropském šampionátu, by Adidas Telstar, s nímž se hrálo na Euru v Belgii v roce 1972. Nešlo o úplnou novinku, byl použit už o dva roky dříve při světovém šampionátu v Mexiku. Turnaj s ním vyhráli Západní Němci.
Foto: Adidas
Sport Sport
Aktualizováno 19. 11. 2015 16:11
Pavel Nedvěd ve čtvrtek v Praze představil oficiální míč fotbalového Eura 2016, který se jmenuje Beau Jeu, tedy "krásná hra". Podívejte se ve fotogalerii na historické míče, s nimiž se na Eurech hrálo
 

Právě se děje

před 29 minutami

Obhajoba ani obžaloba v procesu s expolicistou obviněným v USA z vraždy černocha Floyda nebudou volat další svědky. V pondělí zazní závěrečné řeči

Další zprávy