Pády, průšvihy a trapasy roku. Trochu jiná tvář sportu

Pády, průšvihy a trapasy roku. Trochu jiná tvář sportu
Tiger Woods s manželkou Elin Nodergrenovou. Idylický obrázek fungující rodiny rozmetala zpráva o nevěře Tigera Woodse. Fenomenální golfista v zoufalé snaze zachránit manželství přerušil v prosinci sportovní kariéru.
Tierry Henry v závěru prodloužení zápasu Francie - Irsko. Rukou si zpracoval míč a nahrál na gól. Irsko cítilo oprávněně velkou křivdu, vypadlo z baráže, Francouzi postupují.
I Andre Agassi zklamal. V knize "Otevřeně", kterou publikoval, se přiznal k braní drog a k podvodům vůči ATP. Některé zápasy během své úspěšné kariéry vypustil. Nechtělo se mu vyhrát. Své přiznání přežil relativně dobře: média ho přijala shovívavě.
Jděte k čertu, napsala Semenyaová všem, kteří pochybovali o jejím pohlaví. Muž, či žena? Atletická federace pátrala spolu s lékaři, nakonec ženě, která má v těle i mužské orgány, medaile zůstaly.
Foto: Reuters
Sport Sport
30. 12. 2009 8:21

Podívejte se, co se také stalo během roku 2009. Nebyly to jen zlaté medaile, poháry a vítězství, které si mistři svého oboru vozili ze šampionátů a turnajů. Občas přidali také boule, ztracenou pověst, un-fair zákroky či skandály.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Češi zájezdy do Řecka nestornují, zajímají se o cenu testů na covid i odběrná místa

Čeští turisté, kteří mají koupené zájezdy do Řecka, je podle cestovních kanceláří a agentur nemají zájem kvůli povinnému testování na covid-19 stornovat. Zjišťují podrobnosti o odběrných místech nebo cenách testů. Většina cestovních kanceláří zatím oficiální vyjádření ke stávající situaci nezveřejnila. Podle Asociace cestovních kanceláří ČR i Asociace českých cestovních kanceláří a agentur nemají klienti v tomto případě nárok na bezplatné zrušení pobytu. Test na covid-19 si musejí hradit na vlastní náklady. Storno poplatky se řídí jednotlivými smlouvami o zájezdu.

Například CK Čedok ale zavedla v reakci na povinné testování akci - na nově zakoupené zájezdy s odjezdem od 17. srpna poskytuje slevu na testy na koronaviru 1500 korun na osobu. Řekla to mluvčí Čedoku Eva Němečková. Lidem, kteří mají zájezd do Řecka koupený Čedok, podle ní zaslal seznam odběrných míst. Čedok podle Němečkové každý týden do Řecka vypraví zhruba 2000 klientů.

Ani klienti cestovní agentury Invia podle její mluvčí Andrey Řezníčkové nepožadují kvůli zavedení povinného testování zrušení svých zájezdů. Zajímají se o testování, mimo jiné, zda musí negativní test doložit i u dětí, řekla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy