"Zřítíš se jak Dvojčata." Hvězda čelí kritice za přirovnání, jímž vyhrožovala soupeři

Rudolf Černík Rudolf Černík
27. 2. 2020 8:13
Vlnu nevole vyvolal zápasník MMA Israel Adesanya, který před duelem prestižní série UFC vzkázal soupeři, že se "zřítí jako Dvojčata".
Israel Adesanya na archivním snímku z října roku 2019.
Israel Adesanya na archivním snímku z října roku 2019. | Foto: Reuters

Šampion UFC Adesanya se 7. března na galavečeru v Las Vegas utká s Yoelem Romerem, při telekonferenci pro média však šlápl pořádně vedle. "Zřítíš se jak Dvojčata," poslal vzkaz protivníkovi s připomínkou teroristických útoků na věže Světového obchodního centra v New Yorku z 11. září 2001. 

Odezva přišla vzápětí, jeho necitlivé přirovnání vyvolalo na sociálních sítích řadu reakcí. "Jsi nechutný kus h… Jak se opovažuješ dělat neuctivé žerty o tisícovkách lidí, kteří zemřeli, a hrdinných hasičích a policistech," napsal třeba jiný skvělý bojovník z UFC Paulo Costa.

Právě ten by se mohl stát v oktagonu dalším soupeřem Adesanyii, pokud zvítězí nad Romerem. "Fakt tě zabiju, ty špinavej kiwi," pohrozil Costa třicetiletému rodákovi z nigerijského Lagosu, jenž ale od deseti let žije na Novém Zélandu.

Tweet Paula Costy:

Adesanya rychle přispěchal s omluvou. "Nikdy jsem nechtěl žertovat o lidech, kteří zemřeli, a zlehčovat tragické události 11. září. Něco jsem nesouvisle plácal, můj mozek pracoval rychleji než pusa a vybral nevhodný výraz. Omlouvám se, dám si příště na svá slova větší pozor," prohlásil bojovník, který neprohrál ani jeden ze svých osmnácti zápasů. Romero má dosud bilanci 13 výher, čtyři porážky.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy