"Zřítíš se jak Dvojčata." Hvězda čelí kritice za přirovnání, jímž vyhrožovala soupeři

Rudolf Černík Rudolf Černík
27. 2. 2020 8:13
Vlnu nevole vyvolal zápasník MMA Israel Adesanya, který před duelem prestižní série UFC vzkázal soupeři, že se "zřítí jako Dvojčata".
Israel Adesanya na archivním snímku z října roku 2019.
Israel Adesanya na archivním snímku z října roku 2019. | Foto: Reuters

Šampion UFC Adesanya se 7. března na galavečeru v Las Vegas utká s Yoelem Romerem, při telekonferenci pro média však šlápl pořádně vedle. "Zřítíš se jak Dvojčata," poslal vzkaz protivníkovi s připomínkou teroristických útoků na věže Světového obchodního centra v New Yorku z 11. září 2001. 

Odezva přišla vzápětí, jeho necitlivé přirovnání vyvolalo na sociálních sítích řadu reakcí. "Jsi nechutný kus h… Jak se opovažuješ dělat neuctivé žerty o tisícovkách lidí, kteří zemřeli, a hrdinných hasičích a policistech," napsal třeba jiný skvělý bojovník z UFC Paulo Costa.

Právě ten by se mohl stát v oktagonu dalším soupeřem Adesanyii, pokud zvítězí nad Romerem. "Fakt tě zabiju, ty špinavej kiwi," pohrozil Costa třicetiletému rodákovi z nigerijského Lagosu, jenž ale od deseti let žije na Novém Zélandu.

Tweet Paula Costy:

Adesanya rychle přispěchal s omluvou. "Nikdy jsem nechtěl žertovat o lidech, kteří zemřeli, a zlehčovat tragické události 11. září. Něco jsem nesouvisle plácal, můj mozek pracoval rychleji než pusa a vybral nevhodný výraz. Omlouvám se, dám si příště na svá slova větší pozor," prohlásil bojovník, který neprohrál ani jeden ze svých osmnácti zápasů. Romero má dosud bilanci 13 výher, čtyři porážky.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy