Zraněný Froome takřka jistě nepojede na mistrovství světa

ČTK ČTK
8. 9. 2015 17:02
Vítěz Tour de France Chris Froome prakticky jistě nebude startovat na cyklistickém mistrovství světa.
Chris Froome.
Chris Froome. | Foto: Reuters

Londýn - Vítěz Tour de France Chris Froome prakticky jistě nebude startovat na cyklistickém mistrovství světa. Po zlomenině zánártní kosti, kvůli které musel odstoupit z Vuelty, má třicetiletý Brit podle šéfa týmu Sky Davea Brailsforda před sebou ještě několik týdnů klidu.

Šampionát v USA začne 19. září. Froome byl v širší britské nominaci na závod s hromadným startem i časovku. "Jeho start je nepravděpodobný. Fraktura potřebuje nějaký čas na zahojení," řekl Brailsdorf BBC.

Froome po letošním druhém triumfu na Tour de France usiloval na Vueltě o výjimečný vítězný double z těchto elitních závodů v jednom roce. Naděje mu zničil před týdnem pád v 11. etapě. Na MS startoval v posledních třech letech, nikdy ale závod s hromadným startem nedokončil.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy