Šokující zpověď kanadské hvězdy: Zdrogovali mě, šest hodin nevím, co se se mnou dělo

Rudolf Černík Rudolf Černík
8. 7. 2022 10:45
Hvězdná kanadská plavkyně Mary-Sophie Harveyová oznámila, že ji během nedávného mistrovství světa v Budapešti zdrogovali.
Mary-Sophie Harveyová (vlevo)
Mary-Sophie Harveyová (vlevo) | Foto: Reuters

Dvaadvacetiletá rodačka z provincie Quebec slavila 22. června na šampionátu v Budapešti bronzovou medaili ze štafety na 4×200 metrů volný způsob.

Poslední večer pobytu v maďarské metropoli trávila s přáteli - a dál si z něj nic nepamatuje. "Mám asi šestihodinové okno," přiznala Harveyová.

Vůbec neví, co dělala, ani to, jak se dostala do svého hotelového pokoje, v němž se probudila. Na těle měla řadu modřin, utrpěla otřes mozku a poranila si žebra.

"Nakonec jsem jela do nemocnice, kde se o mě postarali lékaři a psychologové. Poskytli mi nejlepší možnou péči," napsala kanadská plavkyně na Instagram.

Podle dostupných informací to zatím vypadá, že jí během večera někdo hodil drogy do pití. "Řekli mi, že se to stává častěji, než si myslíme, a že jsem měla svým způsobem štěstí, když jsem vyvázla jen s pochroumanými žebry a slabým otřesem mozku," doplnila Harveyová.

Přestože o podobných případech slyšela, nikdy si nepomyslela, že se přihodí i jí. "Myslela jsem si, že jsem v bezpečí. Že se mi to nemůže nikdy stát. Zvlášť když jsem byla s přáteli. Ale stalo se…" svěřila se účastnice loňské olympiády v Tokiu.

Podle Harveyové počet takových případů dramaticky roste, jak o tom prý svědčí i ohlasy na jejích sociálních sítích, a o problematice se pořád dost nemluví.

"Přála bych si, aby ještě před tou nocí někdo přišel a poučil mě. Každému, kdo tohle čte - prosím, buďte opatrní," apelovala plavkyně.

"Nějakou dobu jsem zvažovala, jestli to mám zveřejnit, nebo ne. Ale vždycky jsem k vám všem byla upřímná a tyto situace se bohužel dějí příliš často na to, abych mohla mlčet," vysvětlila.

Jejím případem už se také začala zabývat Mezinárodní plavecká federace. "Vzali jsme na vědomí znepokojivé zprávy o Mary-Sophii Harveyové a jejím zdravotním stavu. Jsme v kontaktu s Kanadskou plaveckou asociací i s maďarským organizačním výborem. Byl pověřen nezávislý vyšetřovatel, aby celou věc prošetřil," citovala plaveckou federaci britská BBC.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 50 minutami

Maďarská vláda chce postupně zrušit cenové stropy na potraviny a hypotéky, uvedl Orbán

Maďarská vláda hodlá postupně zrušit cenové stropy na základní potraviny a hypotéky, jakmile se inflace sníží. Ve státním rozhlase to dnes řekl premiér Viktor Orbán. Míra inflace v Maďarsku v únoru poprvé po více než roce klesla, byla však nejvyšší v Evropské unii. Ohledně rušení cenové regulace Orbán ale nezmínil žádný časový harmonogram, uvedla agentura Reuters.

Míra inflace v Maďarsku v únoru podle národní metodiky klesla na 25,4 procenta z lednové hodnoty 25,7 procenta. V růstu ale pokračovaly například ceny potravin. Orbán tak v ekonomice čelí největším problémům od nástupu k moci v roce 2010. Ekonomika prudce zpomaluje a úrokové sazby centrální banky jsou nejvyšší v EU.

Orbán uvedl, že cenové stropy, které jeho vláda zavedla, byly užitečné v boji proti inflaci. Zároveň ale podle něj narušovaly trh. Vláda pracuje na plánech, jak je postupně zrušit. "Pokud jde o potraviny, jakmile se inflace sníží, postupně zrušíme stávající cenové stropy, podobně jako (stropy na úrokové sazby) u bankovních úvěrů," řekl.

"Pokud inflace zpomalí pod určitou úroveň, budeme muset přijmout rozhodnutí vzdát se obranných mechanismů, které jsme zavedli kvůli vysoké inflaci," řekl maďarský premiér. Neupřesnil ale, při jaké úrovni k tomuto kroku vláda přistoupí. Loni v prosinci byla maďarská vláda nucena ukončit cenový strop na pohonné hmoty, protože jich byl nedostatek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy