Žokej Minařík vyhrál největší německý dostih o 750 tisíc eur

ČTK
3. 9. 2006 19:51
Nejvýznamnější vítězství v kariéře vybojoval dnes český žokej Filip Minařík, když vyhrál největší německý dostih Velkou cenu Volkswagenu na závodišti v Baden-Badenu.

Úřadující šampion německých žokejů zvítězil v dostihu dotovaném částkou 750.000 eur s koněm Prince Flori, který byl s kurzem 27,4:1 největším outsiderem na startu.

Minařík vyhrál s převahou tří délek před Oriental Tigerem a dalšími koňmi z Německa, Irska a Velké Británie. "Pro Filipa je to zatím určitě největší úspěch kariéry. Odjezdil koně bez nejmenší chybičky a vyhnul se všem problémům, které na trati vznikly," řekl žokejův otec Ferdinand Minařík spolupracovníkovi ČTK.

Prince Flori nastupoval po dvou vítězstvích a devátém místě v Německém derby mezi osmi soupeři bez většího zájmu okolí. Favoritem byl vítěz Německého derby Schiaparelli, s kterým ještě na jaře jezdil Minařík.

Majitelé koně ho však v posledních dvou startech vyměnili za Němce Andrasche Starkeho a dnes si to mohli vyčítat. Schiaparelli skončil až šestý. Trenér Sascha Smrczek uvedl, že Prince Flori málem v dostihu vůbec neběžel.

"Myslel jsem, že je to pro něj moc těžké. Majitelé ale rozhodli, že startovat bude," řekl agentuře DPA. Jeho svěřenec vydělal vítězstvím 450.000 eur.

Výsledky: Velká cena Volkswagenu v Baden-Badenu (2400 m, 750.000 eur): 1. Prince Flori (ž. Minařík, trenér Smrczek, majitel stáj Reni, Něm.), 2. Oriental Tiger (Něm.), 3. Saddex (Něm.). Výrok 3-1/2- 3 1/2. Čas: 2:33,87.