Změny v cyklistice. Bratři Schleckovi opouští Saxo Bank

Sport Sport, Red Spo
31. 7. 2010 10:45
Andy Schleck skončil na Tour de France druhý
Andy Schleck
Andy Schleck | Foto: Reuters

Lucemburk - Nejen Alberto Contador, ale i bratři Schleckovi mění svého zaměstnavatele. Cyklisté Andy a Frank Schleckovi totiž opouští tým Saxo Bank a v roce 2011 budou jezdit za jinou stáj.
 
"Je to oficiální. V roce 2011 už nebudeme hájit barvy týmu Saxo Bank," citují vyjádření Andyho Schlecka stránky BBC.

Čtěte také:
Contador ochází z Astany. Nelíbí se mu ultimátum
TdF opanoval Contador, Kreuziger skončil znovu devátý

"Bylo to pro mě fantastických pět let. Za tu dobu jsem se toho hodně naučil. S majitelem zůstáváme kamarádi, ale naše působení v jeho týmu je u konce," doplnil.

Právě Andy Schleck dlouho bojoval na  Tour de France o konečné vítězství. V jednu chvíli měl dokonce i žlutý trikot pro vedoucího závodníka. O něj ho ale nakonec obral obhájce loňského vítězství Alberto Contador, který s ním pak dojel až do Paříže.

Andyho bratr Frank naopak vypadl z boje už ve třetí etapě, kdy spadl.

Otázkou nyní zůstává, za jako stáj budou nyní bratři Schleckovi jezdit. Podle spekulací by se mohli připojit ke svému bývalému kolegovi Brianu Nygaardovi, který opustil Team Sky a plánuje založit nový lucemburský tým.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy