Změny v cyklistice. Bratři Schleckovi opouští Saxo Bank

Sport Sport, Red Spo
31. 7. 2010 10:45
Andy Schleck skončil na Tour de France druhý
Andy Schleck
Andy Schleck | Foto: Reuters

Lucemburk - Nejen Alberto Contador, ale i bratři Schleckovi mění svého zaměstnavatele. Cyklisté Andy a Frank Schleckovi totiž opouští tým Saxo Bank a v roce 2011 budou jezdit za jinou stáj.
 
"Je to oficiální. V roce 2011 už nebudeme hájit barvy týmu Saxo Bank," citují vyjádření Andyho Schlecka stránky BBC.

Čtěte také:
Contador ochází z Astany. Nelíbí se mu ultimátum
TdF opanoval Contador, Kreuziger skončil znovu devátý

"Bylo to pro mě fantastických pět let. Za tu dobu jsem se toho hodně naučil. S majitelem zůstáváme kamarádi, ale naše působení v jeho týmu je u konce," doplnil.

Právě Andy Schleck dlouho bojoval na  Tour de France o konečné vítězství. V jednu chvíli měl dokonce i žlutý trikot pro vedoucího závodníka. O něj ho ale nakonec obral obhájce loňského vítězství Alberto Contador, který s ním pak dojel až do Paříže.

Andyho bratr Frank naopak vypadl z boje už ve třetí etapě, kdy spadl.

Otázkou nyní zůstává, za jako stáj budou nyní bratři Schleckovi jezdit. Podle spekulací by se mohli připojit ke svému bývalému kolegovi Brianu Nygaardovi, který opustil Team Sky a plánuje založit nový lucemburský tým.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Češi zájezdy do Řecka nestornují, zajímají se o cenu testů na covid i odběrná místa

Čeští turisté, kteří mají koupené zájezdy do Řecka, je podle cestovních kanceláří a agentur nemají zájem kvůli povinnému testování na covid-19 stornovat. Zjišťují podrobnosti o odběrných místech nebo cenách testů. Většina cestovních kanceláří zatím oficiální vyjádření ke stávající situaci nezveřejnila. Podle Asociace cestovních kanceláří ČR i Asociace českých cestovních kanceláří a agentur nemají klienti v tomto případě nárok na bezplatné zrušení pobytu. Test na covid-19 si musejí hradit na vlastní náklady. Storno poplatky se řídí jednotlivými smlouvami o zájezdu.

Například CK Čedok ale zavedla v reakci na povinné testování akci - na nově zakoupené zájezdy s odjezdem od 17. srpna poskytuje slevu na testy na koronaviru 1500 korun na osobu. Řekla to mluvčí Čedoku Eva Němečková. Lidem, kteří mají zájezd do Řecka koupený Čedok, podle ní zaslal seznam odběrných míst. Čedok podle Němečkové každý týden do Řecka vypraví zhruba 2000 klientů.

Ani klienti cestovní agentury Invia podle její mluvčí Andrey Řezníčkové nepožadují kvůli zavedení povinného testování zrušení svých zájezdů. Zajímají se o testování, mimo jiné, zda musí negativní test doložit i u dětí, řekla.

Zdroj: ČTK
Další zprávy