Zmar kajakářek na ME. Ani jedna neprošla do finále, kanoista Lhota skončil šestý

ČTK ČTK
4. 6. 2017 16:26
To se moc nepovedlo. Úřadující mistryně světa Kateřina Kudějová obsadila v semifinále mistrovství Evropy čtrnácté místo, Amálie Hilgertová při debutu na velké seniorské akci skončila osmnáctá. Její teta Štěpánka vypadla už v páteční kvalifikaci.
Kateřina Kudějová
Kateřina Kudějová | Foto: ČTK

Tacen (Slovinsko) - Osmnáctiletý kanoista Matyáš Lhota skončil na evropském šampionátu v Tacenu šestý. Juniorský mistr Evropy z loňska byl dnes jediným českým vodním slalomářem ve finále, zkušenější kolegové Vítězslav Gebas, Michal Jáně ani kajakářky se do bojů o medaile nedostali.

Úřadující mistryně světa Kateřina Kudějová obsadila v semifinále čtrnácté místo, Amálie Hilgertová při debutu na velké seniorské akci skončila osmnáctá. Její teta Štěpánka vypadla v páteční kvalifikaci.

Titul v Tacenu v kategorii C1 suverénně obhájil Slovák Alexander Slafkovský a mistrem Evropy je už potřetí za poslední čtyři roky. Z evropských šampionátů má ještě tři stříbra a dva bronzy.

Slafkovský jako jediný z finalistů projel trať bez penalizace a vyhrál o bezmála tři vteřiny před Švýcarem Thomasem Koechlinem. Lhota se dotkl jedné branky a na vítěze ztratil téměř devět sekund. "Finálová jízda nevyšla úplně podle plánu, ale šesté místo je úplně super," řekl Lhota.

Závod kajakářek ovládla Rakušanka Corinna Kuhnleová. Na trati, kde v roce 2010 vyhrála mistrovství světa, tak získala první evropský titul. Navzdory jednomu šťouchu zvítězila o více než sekundu před Italkou Stefanií Hornovou. Třetí skončila Francouzka Marie-Zélia Lafontová.

V cíli to nejprve vypadalo, že Rakušanky obsadí první dvě místa. Na druhé příčce figurovala Lisa Leitnerová, jenže posléze byla diskvalifikována.

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Tacenu (Slovinsko):

Muži:

C1: 1. Slafkovský (SR) 88,92 (0), 2. Koechlin (Švýc.) -2,71 (2), 3. Savšek (Slovin.) -3,94 (0), …6. Lhota -8,83 (2), v semifinále 15. Gebas, 18. M. Jáně (všichni ČR).

Ženy:

K1: 1. Kuhnleová (Rak.) 95,37 (2), 2. Hornová (It.) -1,01 (0), 3. Lafontová (Fr.) -1,57 (2), …v semifinále 14. Kudějová, 18. A. Hilgertová (obě ČR).

 

Právě se děje

Další zprávy