Praskající kosti, kolo vysoko na stromě. Poslední cyklistický Monument sezony děsil drsnými pády

Sport Sport
9. 10. 2017 6:12
Při těch záběrech tuhla krev v žilách. Cyklistický závod Kolem Lombardie nabídl kromě vítězství Itala Vincenza Nibaliho také hrůzostrašné pády, při nichž šlo bez nadsázky o život.
Kolo Jana Bakelantse po cyklistově pádu při závodu Kolem Lombardie
Kolo Jana Bakelantse po cyklistově pádu při závodu Kolem Lombardie | Foto: Twitter

Milán - Sjezd z Muro di Sormano je jedním z nejnáročnějších úseků v celé WorldTour, sérii nejprestižnějších klání cyklistické sezony. Sobotní dění při závodu Kolem Lombardie ukázalo proč. Po drsných pádech při něm praskaly kosti a Jan Bakalents dokonce pověsil své kolo vysoko do větví stromu…

Cyklista Laurens De Plus po svém pádu při závodu Kolem Lombardie
Cyklista Laurens De Plus po svém pádu při závodu Kolem Lombardie | Foto: Twitter

Kolem Lombardie je v sezoně posledním Monumentem, jak se říká pěti nejslavnějším jednodenním cyklistickým podnikům. Padesát kilometrů před cílem v Comu číhala na závodníky Muro di Sormano, tedy Sormanská zeď. Jeden z nejtěžších kopců, na kterých se jezdí cyklistické závody, dva kilometry se stoupáním, které má až 27 procent. Ani na vrcholu ovšem nemají jezdci vyhráno. Následuje nebezpečný sjezd. Letos ho nezvládli čtyři cyklisté. Televizní kamery zaznamenaly pád Laurense De Pluse z týmu Quick-Step Floors, který nedobrzdil v pravotočivé zatáčce, vrazil do svodidel a přeletěl do příkopu. Vyvázl s pohmožděninami pravého kolena a z nemocnice byl brzo propuštěn. Daniel Martinez ze stáje Wilier Triestina si z pádu odnesl menší zranění na levé straně těla.

Pád Laurense De Pluse při cyklistickém závodu Kolem Lombardie | Video: youtube.com

Stejné místo se ale stalo osudným i dvěma dalším cyklistům. A dopadli podstatně hůř. Kolo Jana Bakelantse z formace Ag2r La Mondiale se po jeho pádu houpalo na stromě ve čtyřmetrové výšce.

"Vyšetření ukázalo sedm zlomených žeber, naštěstí bez negativního vlivu na plíce. Má také zlomený první a třetí bederní obratel," prozradil lékař týmu Eric Bouvat webu cyclingnews.com s tím, že další vyšetření budou ještě následovat.

Simone Petilli z týmu UAE Team Emirates si z nehody odnesl otřes mozku, tržnou ránu na čele, pohmožděniny pravého ramene a boku, zlomený obratel, pravou klíční kost a lopatku a několik šrámů v oblasti oka.

Později lékaři odhalili i zlomeninu kondylu okciputu, což je raritní poranění v oblasti krku, které může být i smrtelné, pokud se neodhalí… Jeho stáj pak na Twitter umístila vzkaz se slovy "Zůstaň silný" a přáním rychlého uzdravení.

Klání Kolem Lombardie se podle podzimního termínu závodu přezdívá "Klasika padajícího listí". Od soboty by se však klidně mohlo přejmenovat na "Klasiku padajících cyklistů"…

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy