Zkrácený sjezd ve Wengenu pro Künga, Bank nebodoval

18. 1. 2014 14:50
Ondřej Bank.
Ondřej Bank. | Foto: Svaz lyžařů ČR - Zoom Agency

Wengen - Patrick Küng jako čtvrtý švýcarský lyžař za posledních šest let vyhrál sjezd Světového poháru na domácí trati ve Wengenu.

Na proslulém Lauberhornu zvítězil o šest setin před Rakušanem Hannesem Reicheltem, o další setinu pomalejší byl norský lídr SP i hodnocení disciplíny Aksel Lund Svindal. Ondřej Bank s vysokým startovním číslem 63 obsadil 56. místo se ztrátou 2,32 sekundy na vítěze.

Závod se jel kvůli silnému větru na trati zkrácené z 4,5 kilometru na pouhých 2,7 km, byl tedy zhruba o minutu kratší. "Je to škoda, ale nahoře byl brutální vítr. Buďme rádi, že se závodilo, férově závodilo," řekl Svindal.

Küng se dočkal prvního triumfu ve sjezdu v kariéře a druhého celkově po prosincovém vítězství v super-G v Beaver Creeku. Ve Wengenu třicetiletý lyžař navázal na krajany Didiera Défaga (vítěz z roku 2009), Carla Janku (2010) a Beata Feuze (2012). Défago a Feuz se tentokrát podělili o 10. místo, Janka ztratil těsně před cílem lyži.

"Jsem šťastný. Měli jsme v týmu tři vítěze z Wengenu a před závodem jsem si zjišťoval, jaké to je (vyhrát). Žertovali a řekli mi, že já vyhraju dneska," řekl Küng. Obhájce prvenství Christof Innerhofer z Itálie skončil až 21.

Závod SP ve sjezdovém lyžování ve Wengenu (Švýcarsko):

Muži - sjezd:

1. Küng (Švýc.) 1:32,66, 2. Reichelt (Rak.) -0,06, 3. Svindal (Nor.) -0,07, 4. Franz (Rak.) -0,24, 5. Miller (USA) -0,35, 6. Mayer (Rak.) -0,44, 7. Fill (It.) -0,54, 8. Baumann (Rak.) -0,60, 9. Clarey (Fr.) -0,62, 10. Feuz a Défago (oba Švýc.) oba -0,74, ...56. Bank (ČR) -2,32.

Průběžné pořadí sjezdu SP (po 5 z 9 závodů): 1. Svindal 360 b., 2. Reichelt 260, 3. Küng 221, 4. Guay (Kan.) 207, 5. Fill 160, 6. Theaux (Fr.) 153, ...46. Bank 1.

Průběžné pořadí SP (po 18 z 35 závodů): 1. Svindal 757, 2. Hirscher (Rak.) 675, 3. Ligety (USA) 433, 4. Pinturault (Fr.) 406, 5. Reichelt 376, 6. Küng 366, ...80. Bank 29, 98. Krýzl 17, 114. Vráblík (oba ČR) 8.