Zklamaná Vítková: Co k tomu říct, musela jsem být vulgární

Aleš Vávra Aleš Vávra
8. 2. 2015 14:40
Krásný víkend, ale s hořkou pachutí na závěr prožila v Novém Městě na Moravě Veronika Vítková.
Veronika Vítková hlásí pořadatelům na střelnici, že do jejích terčů pálí soupeřka.
Veronika Vítková hlásí pořadatelům na střelnici, že do jejích terčů pálí soupeřka. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Nové Město na Moravě - Krásný víkend, ale s hořkou pachutí na závěr prožila v Novém Městě na Moravě Veronika Vítková. Česká biatlonistka ve Vysočina aréně po stříbru ze smíšené štafety a bronzu ze sprintu na další medaili nedosáhla.

Po chybách na střelnici však bojovala na poslední střelecké položce o cenné umístění v elitní desítce, snahu jí ale zhatila Němka Franciska Hildebrandová, která začala pálit do terčů patřících Vítkové.

Rozhodčí myslel, že má problém se zbraní

Čtvrtá žena celkového pořadí Světového poháru ihned zvedla ruku a žádala rozhodčí o nové natažení. Jenže její čekání bylo extrémně dlouhé, reakce sudích naopak zoufale pomalá.

"Prostě jsem čekala, co jsem měla jiného dělat. Zvedla jsem ruku a doufala, že to co nejrychleji natáhnou. Ale stála jsem tam celkem dlouho," popsala nepříjemné chvíle za hustého sněžení. Vítková přiznala, že jí z pochopitelných důvodů praskly nervy.

"Když mi tam pak rozhodčí přinesl pušku, protože si myslel, že mám problém se zbraní, přiznám se, že už jsem byla vulgární," dodala Češka. Závěr závodu přesto nevypustila. "Ani jsem nevěděla, na jaké umístění jedu, takže jsem i po tomhle fiasku jela naplno, na krev. Říkala jsem si, že mi pak odečtou celkem dost času, takže bych mohla být vysoko."

Nepříjemná kaňka a žádný odpočinek

Do cíle dojela na sedmnáctém místě a čekala na odečet. Ten, který přišel ji ale rozhodně neuspokojil. "To, co mi odečetli bylo málo, to mi přišlo nefér. Ještě se to možná bude nějak řešit, ale jsem z toho hodně zklamaná," přiznala šestadvacetiletá rodačka z Vrchlabí.

Parádní víkend v domácím prostředí tak dostal nepříjemnou kaňku. "Víkend to byl pěkný, ale tohle mi trochu kazí dojem, když vím, že jsem mohla být mnohem výš. Ale snad to přebolí, když se podívám na ty dvě medaile, které jsem tady získala a budu to hodnotit pozitivněji," uzavřela Vítková, která si ani po náročných třech dnech neužije žádného volna v domácím prostředí. Už v pondělí totiž reprezentanti odlétají na další zastávku Světového poháru v norském Oslu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Microsoft koupí firmu Activision Blizzard, výrobce videoher jako Call of Duty nebo Candy Crush

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu Kč) vývojáře her a vydavatele interaktivního zábavního obsahu Activision Blizzard. Ta mimo jiné vlastní hry, jako je Call of Duty nebo Candy Crush. Akvizice má urychlit růst herní divize Microsoftu, oznámily dnes firmy ve společném sdělení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy