Životní výsledek pro sdruženáře Dvořáka. Na SP dojel čtvrtý

6. 1. 2013 14:19
Miroslav Dvořák
Miroslav Dvořák | Foto: CPA - Eduard Erben

Schonach (Německo) - Sdruženář Miroslav Dvořák dosáhl čtvrtým místem na závodu v Schonachu životního úspěchu.

Ve Světovém poháru si vylepšil osobní maximum o dvě příčky, na stupně vítězů měl ale více než půlminutovou ztrátu. Z Čechů byl v poslední době lepší jen Tomáš Slavík, jenž byl třetí loni v únoru v Klingenthalu.

Dvořák se při desetikilometrovém běhu posunul těsně za medailisty z 21. příčky po skokanské části.

V cíli byli dříve pouze nejlepší tři muži průběžného pořadí SP - zvítězil Francouz a olympijský vítěz Jason Lamy Chappuis, druhý doběhl Japonec Akito Watabe a třetí byl Nor Magnus Moan. Dvořák se v SP celkově posunul na 11. příčku.

Pětadvacetiletý liberecký závodník útočil na pódium už před měsícem ve finském Kuusamu, ve finiši však při pokusu o předjetí podklouzl a byl šestý. Tehdy jej od premiérové 'bedny' dělily necelé tři sekundy, dnes to bylo půl minuty.

Dvořák vybíhal do stopy se ztrátou 1:24 minuty na průběžně vedoucího Nora Haavarda Klemetsena.

Postupně se posouval vpřed a na vítězného Lamyho-Chappuise ztratil v cíli 36,2 sekundy. Na body dnes dosáhli i další dva Češi: osmadvacátý Slavík a jako poslední Pavel Churavý.

SP v severské kombinaci v Schonachu (Německo):

1. Lamy Chappuis (Fr.) 26:00,0 min., 2. A. Watabe (Jap.) -1,9, 3. Moan (Nor.) -4,9, 4. Dvořák (ČR) -36,2, 5. Frenzel (Něm.) -46,3, 6. Lacroix (Fr.) -52,0, 7. Klemetsen (Nor.) -55,4, 8. Bieler (Rak.) -59,6, 9. Faisst (Něm.) -1:09,1, 10. Graabak (Nor.) -1:10,9, ...28. Slavík -2:26,9, 30. Churavý -2:32,1, 40. Vodseďálek (všichni ČR) -3:44,8.

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 17 závodů): 1. Lamy Chappuis 455 b., 2. Moan 383, 3. A. Watabe a Frenzel oba 229, 5. Gruber (Rak.) 224, 6. Lacroix 241, ...11. Dvořák 156, 39. Slavík 16, 47. Churavý 7.