reklama
 
 
15:10 • French Open • Finále
1:2
3:6, 7:6, 2:6
Hlavička - Lucie Šafářová
Lucie Šafářová
Hlavička - Serena Williamsová
Serena Williamsová

Dobrý den, vítejte u online reportáže z finále tenisového French Open mezi Lucií Šafářovou a Serenou Williamsovou.

Je to tady, za čtyřicet minut odstartuje v Paříži velký tenisový svátek. Česká hráčka je po 34 letech ve finále Roland Garros! Velkého úspěchu dosáhla osmadvacetiletá rodačka z Brna Lucie Šafářová. Její zápas o premiérový grandslamový titul začne krátce po 15. hodině.

Lucie Šfářová v semifinále French Open 2015 proti Aně Ivanovičové Lucie Šfářová v semifinále French Open 2015 proti Aně Ivanovičové. | Foto: Reuters

Soupeřku bude mít Šafářová tu nejtěžší možnou. Světovou jedničku a žijící legendu světového tenisu, Američanku Serenu Williamsovou. Třiatřicetiletá hráčka může dnes získat svůj jubilejní dvacátý grandslamový titul.

French Open 2015: Serena Williamsová French Open 2015: Serena Williamsová | Foto: Reuters

Lucie Šafářová je co se týče statistik jednoznačnou outsiderkou. S americkou hvězdou prohrála dosud všech deset vzájemných zápasů a celkem uhrála pouhé tři sety.

Tentokrát by to ale přece jen mohlo být jiné. Šafářová je jednak v Paříži ve fantastické formě a dosud neztratila ani jediný set. Druhým důvodem je fakt, že Serena není v top pohodě. Už třikrát musela otáčet zápas a trápí ji i zdravotní problémy - více čtěte ZDE.

I další statistiky v kariéře mluví výrazně pro Američanku. Vyhrála už 66 turnajů ve dvouhře oproti šesti Šafářové a na odměnách vydělala skoro sedmdesát milionů dolarů, zatímco brněnská rodačka přes šest milionů dolarů.

French Open 2015: Serena Williamsová Serena Williamsová v zápase 1. kola French Open s Andreou Hlaváčkovou. | Foto: Reuters

Šafářová letos v Paříži vyřadila obhájkyni titulu Rusku Marii Šarapovovou, porazila další hráčku světové desítky Anu Ivanovičovou a ještě dvě hráčky patřící do dvacítky.

Lucie Šfářová v semifinále French Open 2015 proti Aně Ivanovičové Lucie Šfářová v semifinále French Open 2015 proti Aně Ivanovičové. | Foto: Reuters

"Antuka je její nejméně oblíbený povrch. Musím do toho jít, nemá ráda moji levačku, leváckou rotaci a servis na tělo. Určitě se ji budu snažit rozběhat," plánovala Šafářová.

Williamsová má jistotu, že zůstane po turnaji světovou jedničkou. Šafářová se poprvé v kariéře dostane do světové desítky. V případě prohry bude sedmá a zisk titulu ji posune na šestou pozici. Za účast ve finále už má jistých 900.000 eur (24,7 milionu korun), jako vítězka by vydělala 1,8 milionu eur (asi 49 milionů korun).

Lucie Šfářová v semifinále French Open 2015 proti Aně Ivanovičové Lucie Šfářová v semifinále French Open 2015 proti Aně Ivanovičové. | Foto: Reuters

Šafářová bude mít na slavném stadionu Phillipa Chatriera velkou podporu svých nejbližších. Z Ameriky přiletěla do Paříže její sestra, chybět nebudou ani rodiče a další příbuzní. "Budu tady mít třicet lidí," informovala česká tenistka.

Serena Williamsová a Lucie Šafářová právě přicházejí na 15 tisíci diváky zaplněný dvorec Phillipa Chatriera!

Cesta Lucie Šafářové do finále:

Los vyhrála Williamsová a vybrala si, že začne na podání. Hráčky už se rozehřívají.

Finále French Open začíná!

15:0 První return české hráčky letěl za.

15:15 Krása. Šafářová nejprve donutila kratším míčem soupeřku k pohybu a pak vypálila bekhendový winner po čáře.

30:15 Ovšem první podání Sereny, to je velká zbraň.

40:15 Williamsová připisuje třetí fiftýn drtivým bekhendem cross.

0:1

Esem ukončila Serena Williamsová první hru zápasu.

0:15 Páska zpomalila úder Šafářová a Williamsová si věděla rady. Trefila bekhendový winner.

autor: Aleš Vávra | 6. 6. 2015 14:21

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama