Petra Kvitová - Kurumi Naraová

Petra Kvitová
2:0
Kurumi Naraová

Dobré odpoledne, vítejte u online reportáže z tenisového Wimbledonu. Ve druhém kole turnaje se představí Petra Kvitová, jejíž soupeřkou bude Japonka Kurumi Naraová. Utkání by mělo začít kolem 16. hodiny.

Česká jednička rozjela v Londýně obhajobu loňského titulu ve velkém stylu. Takový uragán, jaký předvedla v prvním kole, jistě nečekala ona sama ani velká většina fanoušků. Nizozemku Bertensovou vyprovodila z kurtu za 35 minut po setech 6:1 a 6:0.

Petra Kvitová v prvním kole Wimbledonu 2015
Petra Kvitová v prvním kole Wimbledonu 2015 | Foto: Reuters

"Nevěděla jsem, co od sebe čekat, ale podávala jsem dobře a to bylo důležité," řekla světová dvojka po utkání. "Když jsem vstoupila na kurt, tak to byl hrozně hezký pocit. To oživnutí, ta pozitivní atmosféra tam dneska byla," popsala Kvitová.

Více ohlasů Petry Kvitové na její úvodní vystoupení na Wimbledonu si přečtěte zde: Nervózní Kvitovou nabila wimbledonská energie

Utkání Kvitové s Naraovou je naplánovaný jako druhý v pořadí na kurtu číslo 1. Momentálně tam ještě probíhá duel domácího Andyho Murrayho s Nizozemcem Robinem Haasem. Brit ovládl jasně první dva sty, ve třetím je stav vyrovananý 3:3.

Murray v sedmé hře třetího setu sebral Haasemu servis a vede 4:3. Znamená to, že zápas velkého favorita se pravděpodobně chýlí ke konci a Petra Kvitová by mohla nastoupit na dvorec už před 16. hodinou.

Britský tenista pořáží Haaseho jednoznačně po setech 6:1, 6:1, 6:4. Petra Kvitová tedy nastoupí na kurt už za pár minut.

Češka se s třiadvacetiletou Japonkou Kurumi Naraovou utká poprvé v kariéře, hru 57. hráčky světového žebříčku ale prý poměrně dobře zná. "Je menší, má přímé údery, tráva jí určitě může sedět," řekla dvojnásobná šampionka.

Kvitová s Naraovou už jsou na kurtu a rozehrávají se.

Zápas začíná, podává Petra Kvitová.

15:0 Česká tenistka zahajuje dobře.

30:0 Servis zatím funguje výborně.

40:0 Snadný game pro favoritku.

1:0

Také první delší výměnu zvládla Kvitová lépe a vede 1:0.

0:15 Rovněž na returnu se Kvitová prosazuje.

0:30 Češka zatím získala všech šest míčů.

0:40 A krasojízda pokračuje, tři brejkboly pro Kvitovou.

15:40 Naraová získává první fiftýn v utkání.

30:40 Japonka odvrací i druhý brejkbol.

40:40 To je škoda, ani třetí brejkbol Petra nezužitkovala.

40:A Je tady ale čtvrtá šance pro českou tenistku.

2:0

A tu už Kvitová chytá za pačesy. 2:0, Češka hned v úvodu utkání ukazuje, kdo by měl na dvorci kralovat.

15:15 při servisu Petry Kvitové.

30:15 Výborný servis, Petra vede.

40:15 Česká tenistka je blízko k potvrzení brejku.

3:0

Zatím není co řešit, Kvitová pokračuje ve skvělém výkonu z prvního kola - 3:0.

0:15 Kvitová se prosazuje tvrdým forhendem.

15:15 Japonka dobře podala a její soupeřka pálila do sítě.

30:15 Bekhendový return se Petře nepovedl, letěl křížem vedle.

30:30 Chybuje ale i Japonka, přispěl k tomu i důrazný return české hráčky.

40:30 Kvitová chtěla forhend zabít k čáře, ale nebyla v ideálním postavení pro tak odvážný úder.

40:40 Ovšem tohle byl úžasný return z bekhendu. Přímo na čáru.

40:A Češka drtivými ranami zlomila soupeřku a má brejkbol.

40:40 Díky dobrému servisu Naraová odvrací.

40:A Japonka posílá forhend za a je tu další brejkbol pro Kvitovou.

40:40 Kvitová přepálila forhend.

A:40 Další forhendová chyba, stejná jako před chvílí.

3:1

Petra Kvitová teď soupeřce odevzdala několik míčků za sebou a Naraová tak snižuje na 1:3.

0:15 Viděli jsme čtvrtou nevynucenou chybu Kvitové za sebou.

15:15 Eso české tenistky.

30:15 Naraová velmi dobře returnovala, Petra ale byla připravená a získala výměnu pro sebe.

30:30 Kvitová šla na síť, Japonka ji ale překonala skvostným lobem na základní čáru.

40:30 Eso z druhého podání, to se častokrát nevidí.

4:1

Třetím esem v jednom gamu zvyšuje Kvitová na 4:1 ve svůj prospěch. A její výkon na servisu je i dnes velkým příslibem.

0:15 Kvitová jde na příjmu do vedení.

15:15 Češka měla k dispozici napůl odkrytý kurt, ale pálila do sítě.

30:15 Češka pálila do sítě.

30:30 Kazí ale také Japonka.

40:30 Bekhendová rána Kvitové byla příliš dlouhá.

40:40 Nádhera! Petra se na základní čáře dobře pohybovala, pak zkrátila hru a nakonec překonala Naraovou prohozem.

A:40 Naraová má po nepovedeném returnu Kvitové výhodu.

40:40 Japonka ale musí o svůj servis dál bojovat.

A:40 Ani nadstandardní důraz Kvitové nepomohl, Naraová se udržela ve výměně a počkala si na chybu světové dvojky.

4:2

Naraová to nakonec dokázala a snížila na 2:4.

15:0 Kvitová na servisu zatím výraznějí neklopýtla.

30:0 Return Japonky se do kurtu nevešel.

30:15 Kvitová zaznamenává dvojchybu.

30:30 Tak to byla nevídaná minela Kvitové, která metr za sítí místo lehkého zakončení zvolila obrovskou bezmyšlenkovitou ránu, která se od pásky odrazila mimo kurt.

40:30 Po chybě Japonky nicméně Češka vede.

5:2

Eso na závěr. Kvitová ani tentokrát nepustila Naraovou k brejkbolu, stav je 5:2.

0:15 Kvitová hrála až na základní čáru a Naraová takovou herní situaci neustála.

0:30 Znovu důrazný úder, který Naraová nevrátila.

15:30 Tentokrát Petře return nevyšel podle představ.

30:30 Škoda další laciné chyby.

30:40 Kvitová si povodila soupeřku a má brejkbol, který je zároveň setbolem.

6:2

První set končí, Kvitová využívá první setbol a vítězí 6:2. Zatím jednoznačná záležitost. Petra sice chybuje o něco více, než v prvním kole, stále ale jasně dominuje.

15:0 Češka zahajuje druhý set krásným bekhendovým winnerem.

30:0 Přímý bod ze servisu.

40:0 Winner z forhendu, nádhera.

1:0

Sedmé eso, Kvitová jde čistou hrou do vedení 1:0.

15:0 Naraová na servisu vede

30:0 po nevynucené chybě české hvězdy.

40:0 Return končí v autu.

40:15 Petra opět returnovala na základní čáru pod nohy. Neřešitelná věc pro soupeřku.

40:30 Kvitová zamířila přesně na čáru, což potvrdilo i jestřábí oko.

40:40 Shoda po dalším drtivém returnu Kvitové.

40:A Naraová z bekhendu míjí, brejkbol je na straně Kvitové.

2:0

Fantastický return! Obhájkyně titulu míří za postupem, i ve druhém setu má brejk.

0:15 Naraová překvapila favoritku ostrým returnem.

0:30 Češka pálí do sítě a poprvé je na podání ve složité situaci.

15:30 Kvitová po tvrdém útoku snižuje.

30:30 Esem Kvitová vyrovnává.

40:30 Další výborné podání.

3:0

Kvitová předvedla sérii famózních leváckých servisů, potvrzuje brejk a vede 3:0 ve druhé sadě.

Trénink na Wimbledon 2015: Petra Kvitová
Trénink na Wimbledon 2015: Petra Kvitová | Foto: Reuters

0:15 Kvitová vstupuje výborně i do dalšího gamu.

15:15 Naraová sklízí zasloužený aplaus za úžasný cross prohoz.

15:30 Kvitová ale opět vede.

15:40 Dvojchyba. Kvitová má dva brejkboly na 4:0.

30:40 Bekhendová rána české hráčky byla příliš dlouhá.

40:40 Naraová šikovně odvrací i druhý brejkbol.

40:A Češka získává třetí brejkbol.

4:0

Dvojchyba na závěr. Kvitová už vede 4:0 a vypadá to, že je rozhodnuto.

30:30 při servisu Petry Kvitové.

40:30 Desáté eso, krása.

5:0

Petra Kvitová potvrzuje další brejk a vede 6:2, 5:0. Dokončení tohoto zápasu už by mělo být pouhou formalitou. Češka hraje výborně.

0:15 Kvitová překonala tuhou obranu Japonky.

15:15 Pomalejší práce nohou teď stála českou hráčku fiftýn.

15:30 Japonka neustála tvrdou ránu soupeřky.

30:30 Naraová si ovšem pomáhá prvním podáním.

30:40 Petra Kvitová má první mečbol.

6:0

A ten i využívá! Petra Kvitová postupuje do třetího kola Wimbledonu, Japonku Naraovou poráží jasně 6:2, 6:0 za necelou hodinu hry. Češka zatím ztratila v celém turnaji pouhé tři gamy.

"Dobrý zápas, nečekala jsem to tak jasné, loni hrála proti Venus velmi dobře. Jsem šťastná, že hraju tak, jak potřebuji. Nezáleží na skóre, ani na času stráveném na kurtu, ale jen na vítězství," řekla Kvitová po utkání.

Ve třetím kole se česká šampionka utká buď se Srbkou Jankovičovou, nebo s Ruskou Rodinovovou.