Petra Kvitová - Tereza Smitková

Petra Kvitová
2:0
Tereza Smitková

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze čtvrtfinálového utkání turnaje v Šen-Čenu mezi Petrou Kvitovou a Terezou Smitkovou. Utkání začíná v 8 hodin.

Souboj českých tenistek už měl začít, ale nově je jeho start naplánován až na 9:30.

Favoritkou tohoto zápasu je jednoznačně světová čtyřka Kvitová, vítězka dvou Wimbledonů a tří Fed Cupů. Dvacetiletá Smitková patří k řadě českých nadějí, které vyvstávají za současnou ženskou elitou a pomalu sbírají první úspěchy. Tím největším rodačky z Hradce Králové je senzační cesta na loňském Wimbledonu z kvalifikace až do 4. kole, kde ji zastavila krajanka Šafářová. Smitkové momentálně patří v žebříčku WTA 69. místo.

Wimbledon 2014: Tereza Smítková
Wimbledon 2014: Tereza Smítková | Foto: ČTK

Petra Kvitová je zatím na úvodním podniku sezony v čínském Šen-Čenu suverénní. Domácí hráčku Duanovou smetla výsledkem 6:3, 6:1 a Srbce Jovanovské povolila ještě o gem méně - 6:1, 6:2.

Fed Cup, finále 2014: Petra Kvitové v zápase s Angelique Kerberovou
Fed Cup, finále 2014: Petra Kvitové v zápase s Angelique Kerberovou | Foto: Milan Kammermayer

To Tereza Smitková má za sebou dvě namáhavé třísetové bitvy. Nejprve po více než dvou hodinách udolala Bělorusku Govorcovovou 3:6, 6:3, 6:3 a poté porazila 6:3, 2:6, 6:1 krajanku Siniakovou.

Tereza Smitková na Sparta Prague Open 2014
Tereza Smitková na Sparta Prague Open 2014 | Foto: CPA Eduard Erben

Než se v Šen-Čenu dostane na český souboj, můžete si zatím přečíst, jak si české i další hráčky vedou na jiných turnajích v Aucklandu či Brisbane. Aktualizovaný výsledkový servis naleznete ZDE.

Předchozí tři čtvrtfinálová utkání jsou již dohrána. Nejvíc obě české hráčky zajímal duel Švýcarky Bacsinszké s Ruskou Zvonarevovou, protože právě z této dvojice vzešla soupeřka pro vítězku českého duelu. Tento zápas trval pouhou půlhodinu, Zvonarevová totiž za nepříznivého stavu 2:3 v prvním setu vzdala, dál jde tedy Bacsinszká.

Obě hráčky jsou již na kurtu a rozcvičují se. Půjde o první oficiální vzájemný zápas.

0:0

Utkání začíná, na podání jde jako první Smitková.

0:15 - První fiftýn pro Kvitovou.

15:15 - Kvitová pálí do autu.

30:15 - Smitková parádně zahnala Kvitovou do rohu, odkud světová čtyřka vyškrábla míček jen do sítě.

40:15 - Forhend Kvitové skončil v síti.

0:1

Kvitová střílí do autu, první hru získává přesvědčivě Smitková.

15:0 - Míček pro Kvitovou.

30:0 - Servis - volej, Smitková neměla šanci.

40:0 - Kvitová vytáhla Smitkovou na síť a pak už to byla snadná práce.

1:1

Po autu Smitkové je srovnáno.

15:0 - Přímý bod z podání.

15:15 - Kvitová zabíjí lob Smitkové.

15:30 - Aut Smitkové.

30:30 - Tentokrát chybuje mladší z obou Češek.

40:30 - Smitková má gembol.

40:40 - Ale po autu Smitkové je tu shoda.

Ad:40 - Kvitová odbíjí za základní čáru.

40:40 - Kvitová se na síti nenechala prohodit.

40:Ad - A nyní má brejkbol.

40:40 - Ale po dalším autu je tu opět shoda.

Ad:40 - Petřin forhend byl příliš dlouhý.

1:2

Kvitová trefuje síť, Smitková jde tedy opět do vedení.

15:0 - Smitková returnuje do autu.

30:0 - Tentokrát v obtížné pozici na základní čáře trefuje síť.

30:15 - Teď Smitková předvedla parádní úder po čáře.

40:15 - Vzápětí Tereza napálila polovysoký míček do sítě.

40:30 - Také Kvitová pálí do pásky.

2:2

Smitková returnuje do zámezí a je srovnáno na 2:2.

15:0 - Smitkové se vyplatilo přejít na síť.

30:0 - Kvitová míří do autu.

30:15 - Nyní ale Smitková chybovala.

30:30 - Dvojchyba, to může Terezu mrzet.

40:30 - Blíž zisku gemu je Smitková.

2:3

Souboj od základních čar vyhrává Smitková a opět jde do mírného vedení.

15:0 - Smitková v obraně přestřeluje.

15:15 - Povedený return Kvitová nedoběhla.

15:30 - Kvitová chybuje.

30:30 - Kvitová využila odkryté části dvorce a dotahuje.

30:40 - Kvitová střílí do pásky, Smitková má brejkbol.

40:40 - Petra si pomáhá skvělým servisem a brejk odvrací.

Ad:40 - Výhoda pro Kvitovou.

3:3

Smitková bojuje jako lvice, ale forhendem trochu zbytečně trefuje jen síť - srovnáno 3:3.

15:15 - Smitková trefuje síť.

30:15 - Kvitová chybuje ránou do autu.

30:30 - Tentokrát přestřeluje za základní čáru Smitková.

40:30 - Pěkně připravené zakončení se Smitkové povedlo.

3:4

Eso! Smitková je znovu o krok vepředu.

15:0 - Kvitová Smitkovou zahnala do rohu, ta ještě první útok odvrátila, ale na volej do odkryté části dvorce už neměla.

15:15 - Smitková srovnává.

15:30 - Forhend po čáře Kvitové nevyšel a skončil v autu.

15:40 - Smitková Kvitovou překvapivě hned zatlačila a Petra odvrací jen do sítě. Tereza má dva brejkboly.

30:40 - Forhend do opačného rohu zabral.

3:5

Jenže poté trefil jen pásku, Smitková předkvapivě vede 3:5 a bude podávat na zisk prvního setu.

0:15 - Začíná však autem.

15:15 - Pěkná výměna, která se odbývala i na síti, lépe z ní vyšla Smitková.

30:15 - Smitková si pomáhá esem.

40:15 - Kvitová přestřeluje základní čáru a čelí dvěma setbolům.

40:30 - První trefuje Smitková do sítě.

40:40 - Ani druhý nepřešel pásku, Smitková se o šanci trochu připravila sama svou zbrklostí.

Ad:40 - Teď se jí vyplatila trpělivost, Kvitová trochu v tísni trefuje síť.

40:40 - Aut, další brejkbol odvrácen.

40:Ad - Kvitová začíná zatápět pod kotlem, Smitková v tísni odvrací do sítě.

4:5

Míček Smitkové nadvzedla síť a skončil v autu. Kvitová si bere ztracené podání zpěti, musel vak odolat třem setbolům.

15:0 - Smitková nižší míček odvrací do sítě.

30:0 - Podobné trable měly stejný výsledek.

40:0 - Parádní cross Smitkové Kvitová ještě lépe vrátila.

5:5

Díky přímému bodu z podání je srovnáno na 5:5.

0:15 - Pěknou zaháněnou končí Smitková těsným autem.

0:30 - Také tentokrát se nevešla do kurtu.

15:30 - Naděje na záchranu gemu ještě žije.

30:30 - Po dobrém podání Smitková vyrazila k síti a úspěšným winnerem zakončila.

40:30 - Obrat je tu.

40:40 - Teď dala Tereza do míčku až moc razance, skončil za základní čárou.

40:Ad - Nepřesně umístěný forhend. Kvitová má brejkbol.

6:5

A díky autu Smitkové ho využívá.

15:0 - Smitková herně drží s Kvitovou plnohodnotně krok, ale víc chybuje. Jako nyní.

15:15 - Teď jí ale tvrdý útok do rohu vyšel.

30:15 - Kvitové dobře zaútočila forhendem k deblové čáře.

40:15 - Smitková odvrací do sítě, Kvitová má setbol.

40:30 - Ale ale, dvojchyba.

7:5=>1:0

Bodem z podání však Kvitová přece jen set získává. Byl to ale velký a zajímavý boj. Uvidíme, co přinese druhý set.

0:0

Druhý set začíná, na podání jde Smitková.

15:0 - Smitková po Petřině returnu opět trefila roh, Kvitová už odvrátit nedokázala.

30:0 - Opět tvrdý útok Smitkové, Kvitová odvrací do sítě.

40:0 - Že by čistá hra?

0:1

Už je to tak! Smitkovou nezvládnutý závěr první sady neodradil a do druhé vtrhla s ještě větší vervou.

15:0 - Aut Smitkové.

30:0 - Kvitová zkrátila hru a Smitková trefuje jen síť.

30:15 - Kvitová pálí do autu.

40:15 - Fiftýn pro Petru.

1:1

Také druhá hra byla dost rychlá.

0:15 - Smitková přestřeluje základní lajnu.

15:15 - Nyní srovnává.

15:30 - Kvitová si pro winner musela sběhnout až k síti, ale umístila jej přesně.

30:30 - Petřin aut.

30:40 - Kvitová forhendem trefila odhalenější část kurtu a má brejkbol.

2:1

Smitková zamířila do sítě a Kvitová se ujímá vedení 2:1.

0:15 - Kvitová zahrála aut.

15:15 - Kvitová srovnává.

30:15 - Petra napálila eso.

40:15 - Pěknou výměnu získává Petra.

3:1

Smitková zahlásila aut, ale nebylo tomu tak. Kvitová potvrzuje svůj předchozí brejk.

0:15 - Aut Smitkové.

0:30 - Tereza znovu chybuje.

15:30 - Dobré druhé podání Smitkové.

15:40 - Pěkná výměna skončila nepovedeným prohozem Smitkové. Kvitová má dva brejkboly.

30:40 - První je ještě odvrácen.

40:40 - Smitková se ale nevzdává, je tu shoda.

Ad:40 - Kvitová trefuje pásku.

3:2

Kvitová opět chybuje a doslova daruje pátý gem Smitkové.

15:0 - Dobrý rozjezd Kvitové na svém podání.

30:0 - Smitková pálí do autu.

40:0 - Vypadá do, že si i Kvitová užije čistou hru.

4:2

Hned první gembol proměnila.

15:15 - Nyní se nevešla do dvorce naopak Petra.

30:15 - Bravo, to udělal Smitková parádně. Nejprve Kvitovou rozběhala a poté přešla na síť, kde předvedla skvělý stopbal.

40:15 - Smitková i nadále hraje s velkou chutí.

40:30 - Kvitová předvedla parádní return po lajně.

4:3

Smitková se drží, její naděje na obrat stále žije.

0:15 - Kvitové servis-volej nevyšel, Smitková dokázala odvrátit a poté Petra na síti trefila míček do deblového koridoru.

15:15 - Následuje aut Smitkové.

15:30 - Křižný bekhend posílá Kvitová do autu.

30:30 - Vzápětí však srovnává.

40:30 - Kvitová má gembol.

5:3

Kvitová přešla na síť a umístila míček přesně do rohu. Smitková jde na podání, ale odvrací konec zápasu.

15:0 - Krásná ofenzivní výměna! Kvitová se vydala na síť, Tereza však v tísni parádně soupeřku přelobovala.

30:0 - Přestřelku od základní čáry zakončuje Kvitová do sítě.

40:0 - Aut Kvitové.

5:4

Smitková snižuje na 4:5, Kvitová má však k dobru podání a může na druhý pokus utkání ukončit.

30:0 - Kvitová už chce nyní zápas definitivně rozhodnout.

30:15 - Smitková však bojuje. Oproti předchozím servisům Kvitové se nyní dostal do hry a využila toho.

30:30 - Aut Kvitové. To jsou nervy!

30:40 - Kvitová si situaci komplikuje dvojchybou. Smitková má brejkbol.

40:40 - Kvitové vyšel přesun na síť, shoda.

40:Ad - Smitková zahnala krajanku do defenzivy a nakonec ji udolala. Má další brejkbol.

40:40 - Smitková trefuje síť.

Ad:40 - Po autu Smitkové je tu další mečbol pro Petru.

40:40 - Kvitová však přestřeluje.

Ad:40 - Autem se proviňuje i Smitková, další šance pro Kvitovou na ukončení zápasu.

6:4=>2:0

A tentokrát se jí to opravdu už povedlo. Kvitová vítězí 7:5, 6:4.

Přestože ani ve svém třetím duelu na letošním turnaji v Šen-Čenu neztratila Kvitová ani set, tentokrát se opravdu natrápila. Velkou zásluhu na tom však musíme přičíst krajance Smitkové, která proti favoritce hrála opravdu skvěle a při troše štěstí a větších zkušenostech ji mohla porazit.

To je z tohoto přenosu vše, mějte se krásně!