Petra Kvitová - Agnieszka Radwaňská

Petra Kvitová
0:2
Agnieszka Radwaňská

Dobrý den, vítejte u online přenosu z duelu mezi Petrou Kvitovou a Agnieszkou Radwaňskou na masters v Indian Wells. Utkání začne po 21. hodině.

Petra Kvitová neprožívá povedený vstup do sezony, na turnaji v Indian Wells ale proklouzla už do čtvrtfinále, ve kterém si zahraje proti Agnieszce Radwaňské. Postup si česká tenistka zajistila proti Nicole Gibbsové, kterou porazila po setech 4:6, 6:3 a 6:4.

"Jsem tak moc šťastná, že jsem po delší době ve čtvrtfinále. Byl to další těžký boj," napsala na sociální sítě Petra Kvitová po úterní výhře. Česká tenisová jednička po tragickém úvodu sezony krůček po krůčku nabírá potřebné sebevědomí.

Agnieszka Radwaňská na Australian Open 2016 | Foto: Reuters

Šestadvacetiletá Češka v kalifornské poušti vyhrála už tři zápasy, což je více než v předchozím průběhu sezony dohromady. Podobný kousek se Kvitové povedl naposledy na US Open, tedy před více než půl rokem. Všechny tři soupeřky, které nepatří mezi světovou špičku, udolala po velkém boji ve třech setech.

20:25

Zápas mezi Kvitovou a Radwaňskou začne krátce poté, co na dvorci skončí duel Gasquet vs. Čilič. Tam se prozatím hraje druhý set a stav v něm je 3:3. První sadu ovládl Čilič.

Petra Kvitová se tak v repríze podzimního finále Turnaje mistryň střetne s Polkou Agnieszkou Radwaňskou. A byť vede ve vzájemné bilanci 6:3 na zápasy, favoritkou tentokrát rozhodně nebude. Trápení Kvitové proti Koviničové, Larssonové a Gibbsové se totiž nedá srovnat s tažením světové trojky, která sice nejprve musela ve třech setech bojovat se Slovenkou Cibulkovou, pak ale ve velkém stylu vyprovodila z turnaje dvě silné soupeřky - Rumunku Niculescuovou a Srbku Jankovičovou.

"Opravdu doufám, že budu hrát svůj obvyklý tenis. S tím můžu uspět. Pokud se mi nebude dařit, budu proti Petře ve velkých problémech, to je jasné," varovala Radwaňská sama sebe před dvojnásobnou wimbledonskou šampionkou.

Agnieszka Radwaňská ve čtvrtfinále Australian Open 2016
Agnieszka Radwaňská ve čtvrtfinále Australian Open 2016 | Foto: Reuters
20:50

Utkání mezi Gasquetem a Čiličem rozhodne závěrečná sada. Druhý set před malou chvílí ovládl Francouz poměrem 7:5. Petra Kvitová tudíž začne své čtvrtfinále o několik desítek minut později.

Souboj mezi Kvitovou a Radwaňskou bude reprízou  podzimního finále Turnaje mistryň v Singapuru. Tehdy finále ovládla polská tenistka výsledkem 6:2, 4:6 a 6:3. "Před dvěma týdny by mě nenapadlo, že tu vůbec budu hrát, natož, že turnaji vyhraji. Je to největší úspěch moji kariéry. Děkuji všem, včetně soupeřky, pro kterou to určitě nebylo poslední finále Turnaje mistryň, svému týmu i příteli," řekla se slzami v očích šampionka Radwaňská. "Gratuluji ti, vítězství si právem zasloužíš," oplatila své přemožitelce poklonu zklamaná česká tenistka, která finále odehrála se zraněným stehenním svalem.

Petra Kvitová a Agnieszka Radwaňská ve finále Turnaje mistryň 2015
Petra Kvitová a Agnieszka Radwaňská ve finále Turnaje mistryň 2015 | Foto: Reuters

"Bylo to těžké utkání. První set jsem opravdu neměla nárok, ve druhém mi dala trochu šanci a já ji využila. Byl to skvělý tenis od nás obou a myslím, že podobné to bude i nyní,předpokládá česká tenistka.

Takhle si Petra užívala ve volné chvilce po postupu do čtvrtfinále.

Na turnaji v Indian Wells se daří i Tomáši Berdychovi, který po dvousetových výhrách nad Del Potrem a Čoričem vyzve dnes večer v bitvě o čtvrtfinále Kanaďana Milose Raonice. Čtrnáctý hráč světa hraje první turnaj od lednového Australian Open, na kterém jeho tažení zastavil až v semifinále Brit Andy Murray. O tomto zápase, který se bude hrát souběžně s utkáním Petry Kvitové, Vás budeme průběžně informovat.

Tomáš Berdych ve čtvrtfinále Australian Open 2016
Tomáš Berdych ve čtvrtfinále Australian Open 2016 | Foto: Reuters
21:27

Utkání mezi Gasquetem a Čiličem právě skončilo. Výhru zaznamenal po výsledku 7:5, 5:7 a 6:2 chorvatský tenista Marin Čilič. Petra Kvitová a Agnieszka Radwaňská tak mají volný prostor, aby spolu svedly očekávanou čtvrtfinálovou bitvu.

Obě tenistky už dorazily na hrací dvorec a zdraví se u sítě. Následuje krátké předzápasové rozcvičení.

Zápas začíná, podává Kvitová!

15:0 Česká hráčka začíná přímým bodem.

30:0 Ani s dalším servisem Kvitové si nevěděla Polka rady.

30:15 Po první výměně bere fiftýn na svou stranu Radwaňská.

40:15 Eso Petry Kvitové!

40:30 Petra se snažila změnit tempo hry kraťasem, ten ale namířila pouze do sítě.

1:0

Kvitová opět zabodovala přímo ze servisu a první gem si bez větších problémů pohlídala. Nyní jde podávat Radwaňská.

15:0 Petra netrefila ze základní čáry míček dobře a ten skončil v síti.

30:0 Kvitová napálila svůj forhend do autu.

40:0 Kvitová měla ve výměně navrch, Polka se ale dostala do hry povedeným lobem a potom zabodovala na síti.

40:15 Gem ještě nekončí, Kvitová zahrála vítězný return.

1:1

Petra zachybovala od základní čáry, míček na polovinu soupeřky nedostala. Radwaňská tak vyrovnává na 1:1.

15:0 Na servisu opět Petra, Radwaňská z returnu neodvrátila.

15:15 Po autu Kvitové ale Polka srovnává.

15:30 Kvitová se provinila dvojchybou.

15:40 Jsou zde první komplikace pro Kvitovou. Ta po nevynucené chybě nabídla Polce dva brejkboly.

1:2

Hned první příležitost Radwaňská využívá a po výměně stran se postaví na servis. Kvitová darovala soupeřce podání svými chybami.

0:15 Radwaňská se odhodlala k síti, tam ale nezvládla volej.

15:15 Chuť si ale Polka spravila nechytatelným kraťasem od základní čáry. Češka nestihla doběhnout.

15:30 Kvitová zareturnovala Radwaňské pod nohy a Polka odvrátila pouze do sítě.

15:40 Výborně! Petra přitlačila soupeřku drtivým forhendem a posléze zaúřadovala na síti. Dva brejkboly!

30:40 Škoda, tentokrát Petře risk nevyšel a přestřelila.

40:40 Po další nevynucené chybě Kvitové je zde shoda.

40:A Po vítězném returnu Petry je tady ale další možnost brejku!

40:40 Následující příjem Kvitové však skončil za autovou čárou.

40:A Petra bojuje o prolomení servisu soupeřky. V těžké pozici zahrála fantastický winner!

40:40 Následně ale česká tenistka opět kazí.

A:40 Radwaňská má poprvé výhodu. Risk na returnu Kvitové nevyšel.

1:3

Kvitová znovu zachybovala, a Radwaňská tak s komplikacemi potvrzuje brejk z předchozího gemu.

0:15 Petra prodloužila svou neúspěšnou sérii nevynucených chyb.

15:15 Nyní však Kvitová soupeřku donutila forhendem k základní čáře k chybě a srovnává.

15:30 Přichází druhá dvojchyba české hráčky.

30:30 Radwaňská se snažila při druhém podání Kvitové o útok, ten ji ale nevyšel.

30:40 Kvitová předvedla velkou chybu, když neproměnila jasnou smeč. Radwaňská má brejkbol.

40:40 Ten ale Petra bleskově smazala vítězným volejem do protipohybu soupeřky.

A:40 Na tvrdý servis Kvitové nenašla Radwaňská odpověď.

40:40 Kvitová doběhla míček na poslední chvíli, následně její křižný forhend ale skončil mimo hrací dvorec.

40:A V nevhodný okamžik přichází další dvojchyba Kvitové.

1:4

Kvitová naprosto selhala při svém servisu, po druhé dvojchybě po sobě Radwaňské svůj servis doslova darovala. Polka má první sadu ve své moci.

Berdych

Berdych vs. Raonic 1:0, hraje se první set. Utkání rozehrál i Tomáš Berdych, který si podržel svůj úvodní servis a vede.

15:15 Petra svůj prohoz namířila do sítě.

15:30 Výměna od základní čáry vyzněla lépe pro českou hráčku.

30:30 Opět se hrála další výměna, tentokrát ale zachybovala Češka.

40:30 Kvitová zaznamenává svou 20. nevynucenou chybu oproti třem Radwaňské.

40:40 Nyní se ale Petra ubránila smeči Polky a následně ji úspěšně prohodila!

A:40 Radwaňská si připisuje své první eso v utkání.

1:5

Kvitová zakončila výměnu do sítě. Radwaňská získává pátý gem v řadě.

15:0 Kvitová se forhendem trefila do otevřené části dvorce.

15:15 Následně ale česká hráčka nezvládla jednoduchou volej.

30:15 Kvitová jde po forhendovém winneru do vedení.

40:15 Přesným servisem vyhnala Kvitová Radwaňskou ven ze dvorce a z dalšího úderu Petra zaznamenala fiftýn.

2:5

Kvitová snižuje na 2:5 a přerušuje úspěšnou sérii Polky. Radwaňská nyní ale bude mít možnost při svém podání první set ukončit.

Berdych

Berdych vs. Raonic 2:1, hraje se první set. Oba tenisté si zatím drží svůj servis.

15:0 Radwaňská vyšla za ziskem první sady dobře. Na její bekhend Kvitová neměla.

30:0 Následně Polka boduje přímo ze servisu.

30:15 Radwaňská se provinila svou první dvojchybou. V této situaci jí to ale nemusí moc mrzet.

30:30 Skvělý kraťas od Kvitové, Radwaňská zareagovala příliš pozdě.

40:30 Agnieszka Radwaňská má setbol.

2:6

Polka nepřipustila komplikace, první sadu čtvrtfinále jasně ovládla, když získala hned dvakrát servis soupeřky. Petru Kvitovou prozatím brzdí především nevynucené chyby z její strany.

Začíná druhý set!

15:0 Jestřábí oko hrálo ve prospěch Kvitové, míček z rakety české hráčky spadl přesně na čáru.

15:15 Pátá dvojchyba Petry.

15:30 Kvitová opět pomohla soupeřce svou chybou, tentokrát z bekhendu.

15:40 Radwaňská zareturnovala přesně na základní čáru, Kvitová z těžké pozice zamířila jen do autu.

30:40 Nyní si ale Petra svou soupeřku dobře připravila a na síti odvrací první brejkbol.

40:40 Výborně. Kvitová ovládla výměnu od základní čáry a dopracovala se na shodu.

A:40 Petra namířila svůj bekhend přímo do rohu kurtu.

1:0

Kvitová nakonec zvládla důležitý začátek druhého setu. Petře se podařilo odvrátit dva brejkboly soupeřky a vede 1:0.

Berdych

Berdych vs. Raonic 4:3, hraje se první set. V souběžně hraném utkání stále nenastal žádný brejk.

30:0 Podává polská tenistka, který nyní přesným forhendem do protipohybu Kvitové navýšila stav.

40:0 Radwaňská má 3 gemboly.

1:1

Polka čistou hrou rychle srovnává na 1:1 a chystá se na příjem.

15:0 Kvitová zkušeně pustila do autu nepřesný úder Radwaňské.

30:0 Petře se povedlo soupeřku rozběhat a ta následně zachybovala.

40:0 Náběh na čistou hru má také Kvitová, její zlepšení na servisu je evidentní.

2:1

Kvitová se přímým bodem dostává znovu do vedení. Tentokrát soupeřku vůbec k ničemu nepustila. Následuje výměna stran.

15:0 Return Kvitové skončil po tvrdém podání Radwaňské v autu.

15:15 Radwaňská musela hrát bekhend v pokleku a to nezvládla.

30:15 Petra si aktivní hrou vydobyla šanci zaútočit, její úder ale skončil mimo hrací dvorec.

30:30 Tentokrát se Kvitová nemýlila a boduje bekhendem do otevřené části dvorce.

30:40 Kvitová má šanci vzít Radwaňské servis, Polka zamířila do autu!

3:1

Radwaňská pod tlakem opět chybuje a Kvitová vede 3:1! Nyní to musí Češka potvrdit na servisu.

15:0 A začíná v tom dobře.

15:15 Z rakety Kvitové tentokrát přišla nevynucená chyba, Češka neodhadla rozměry kurtu.

15:30 Kvitové se sice podařilo doběhnout kratší úder Polky, následně ale Petra přestřelila.

15:40 Po dalším autu má Radwaňská šanci rychle odpovědět a vzít si servis zpět.

3:2

Radwaňská využívá hned první brejkbol a dostává se rychle zpět do druhé sady. Tak tohle je veliká škoda.

Berdych

Berdych vs. Raonic 4:6. Tomáš Berdych ztratil v závěru první sady svůj servis, Kanaďan následně svůj brejk potvrdil a ujal se tedy vedení 1:0 na sety.

15:15 Zpět k zápasu Kvitové, česká hráčka při podání soupeřky přestřeluje do autu.

15:30 Následně je aut zahlášen Radwaňské.

15:40 Kvitová zaznamenává winner a má dva brejkboly! Hráčkám se na servisu momentálně příliš nedaří.

4:2

Kvitová má opět o jeden brejk navrch! Radwaňská svým úderem rozvlnila síť.

30:0 Češka uhrála rychle dva fiftýny v řadě a je na nejlepší cestě prolomit smůlu na servisu.

30:15 Radwaňská ale kontruje vítězným úderem.

40:15 Aut polské tenistky, Kvitová má dva gemboly na 5:2.

5:2

Z rakety Polky přišla další chyba, Kvitová vede 5:2 a nyní bude mít možnost při podání Radwaňské vynutit si rozhodující sadu.

Berdych

Berdych vs. Raonic 4:6, 1:0, hraje se druhý set. Český tenista úspěšně rozehrál při svém servisu druhou sadu.

30:0 Podává Radwaňská. Kvitová dvakrát zahrála aut, naposledy nezvládla volej.

Berdych vs. Raonic, hraje se první set.

40:0 Radwaňská má náběh na čistou hru.

5:3

To bylo rychlé. Kvitová namířila svůj return do sítě. Nyní se ale postaví na servis.

0:15 Petra zahrála těsný aut, jestřábí oko si ale nebere.

0:30 Další nepřesnost z rakety české tenistky a je tady nepříjemný stav.

15:30 Naštěstí zachybovala i Polka. Byla to její sedmá nevynucená chyba v probíhajícím setu.

30:30 Přímý bod z podání Petry Kvitové.

30:40 Kvitová trefila dvakrát po sobě pásku, čímž nabila Polce na tvrdý úder. Radwaňská poslala míček do rohu kurtu a má brejkbol.

5:4

Tak to byla tenisová nádhera, bohužel však se špatným koncem pro českou tenistku. Radwaňská se dostala z obrany do útoku a následně v souboji u sítě přelobovala Kvitovou.

15:0 Podává polská tenistka, Kvitová nepřekonala síť.

15:15 Následně je ale stav srovnán.

30:15 Return české hráčky se do hracího dvorce nevešel.

40:15 Technický úder Kvitové od základní čáry skončil v autu.

5:5

Kvitová pomohla Radwaňské svou další nevynucenou chybou a za stavu 5:5 půjde servírovat.

15:0 Radwaňská napřáhla k drtivému bekhendu, z něj ale poslala míček do sítě.

15:15 Kvitová zahrála svou šestou dvojchybu.

30:15 Následně si ale Petra spravila chuť skvělým forhendem na čáru. Radwaňská si brala jestřábí oko marně.

40:15 Radwaňská vyhazuje svůj return ven z hracího dvorce.

6:5

Kvitová si poradila jak s kraťasem Polky, tak s jejím následným lobem, a úspěšnou smečí se dostává do vedení. Ve druhé sadě má tak Petra už jistý tiebreak.

Berdych

Berdych vs. Raonic 4:6, 2:2, hraje se druhý set. Ve druhé sadě si hráči drží svůj servis.

15:0 Kvitové se nepodařilo dostat míček přes síť.

15:15 Radwaňská ale rovněž zachybovala a zahrála aut.

30:15 Stejně si však nyní počínala i Češka.

40:15 Radwaňská dokázala v pokleku poslat z voleje míček do rohu kurtu.

40:30 Kvitová doběhla kraťas Radwaňské a křižným bekhendem umístila míč mimo dosah soupeřky.

6:6

Další fiftýn už jde ale opět na stranu Radwaňské a druhou sadu rozhodne tiebreak.

0:1 Kvitová otevřela zkrácenou hru dvojchybou. Tohle není dobrý úvod.

0:2 Radwaňská si poradila s kraťasem, následný lob Kvitové skončil daleko za základní čárou.

0:3 Kvitová posílá míček ven ze dvorce a Polka navyšuje vedení. Nyní ale dvakrát půjde podávat Kvitová.

0:4 Obě tenistky si od základní čáry vyměnily několik tvrdých pozdravů, na konci ale stál aut Kvitové. Té nepomohlo ani jestřábí oko.

1:4 Kvitové se podařilo v tiebreaku ukořistit první bod. Radwaňská má dva minibrejky k dobru a jde podávat.

2:4 Radwaňské se nepovedlo zkrácení hry, její kraťas končí v síti. Kvitová dotahuje. Následuje výměna stran.

2:5 Veliká smůla pro Kvitovou. Té překazila radost páska, která její úder poslala ven z kurtu.

2:6 A tohle je už neštěstí. Radwaňská nechytatelným prasátkem získává mečbol!

3:6 První Kvitová po chybě soupeřky odvrací. Nyní ale bude podávat znovu Polka.

6:7

Je tady konec utkání, return Kvitové se zatřepotal v síti.

Kvitová se ve druhé sadě prezentovala zlepšenou hrou. Za stavu 5:3 měla možnost set doservírovat do konce, přišel ale brejk Radwaňské. V tiebreaku už měla znovu navrch polská tenistka a ta čtvrtfinále v Indian Wells nakonec ovládla 6:2 a 7:6. Odveta za podzimní finále Turnaje mistryň tak Kvitové nevyšla.

Berdych

Berdych vs. Raonic 4:6, 5:4, hraje se druhý set. Ve vyrovnaném druhém dějství stále nebyl zaznamenán žádný brejk. V závěru setu tak Tomáš Berdych dále bojuje o to, aby zápas rozhodla třetí sada. Konečný výsledek zápasu s průběhem utkání se dočtete po skončení na našich stránkách.

Ode mne je to dnes vše, přeji hezký zbytek večera.