MS ve florbale • Semifinále • 16:00

Česko - Finsko

Česko
2:7
0:1, 0:2, 2:4
Finsko
48. Jendrišák (Šebek)
57. Šebek (Beneš)
12. Pylsy (Lastikka)
33. Leikkanen (Piha)
38. Pylsy (Kivilehto)
54. Kailiala (Kapanen)
54. Lastikka (Kotilainen)
58. Lastikka
59. Johansson (Salin)

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže ze semifinále florbalového MS v Praze. Utkání mezi českou a finskou reprezentací začne v sobotu 8. prosince v 16 hodin.

Den, na který se česká florbalová reprezentace dva roky chystala, je tady. Češi vyzvou v semifinále světového šampionátu úřadující mistry světa Finy a po 14 letech budou chtít zopakovat historický úspěch v podobě postupu do finále. Český tým požene v boji proti favoritovi zaplněná O2 aréna, druhé semifinále odehrají Švédové proti Švýcarům od 19 hodin.

Český tým
Český tým | Foto: Milan Kammermayer

Češi jsou s bilancí jedné stříbrné medaile z roku 2004 a dvou bronzů z let 2010 a 2014 čtvrtým nejúspěšnějším národem v historii florbalových MS a na letošním šampionátu by do sbírky milerádi přidali další cenný kov. Potřetí se setkání nejlepších světových florbalistů pořádá v Praze, ale právě v domácím prostředí skončili Češi dosud nejlépe čtvrtí. Letos parta finského trenéra Petriho Kettunena v základní skupině porazila Německo 10:5, podlehla Lotyšům 4:5 a v boji o první místo zdolala silné Švýcarsko 6:4. Ve čtvrtfinále Češi rozstříleli Dánsko 10:1 a naladili se před rozhodujícím víkendem. Po překvapivé porážce s Lotyši pomohlo českému týmu důležité vítězství se Švýcary, mužstvo si zvyklo na vřavu O2 arény a pořádně si před play off zvedlo sebevědomí.

Matěj Jendrišák
Matěj Jendrišák | Foto: Milan Kammermayer

Sestava Česka:

Souček (L. Bauer) - Němeček, Kisugite, J. Bauer, Pražan, Veltšmíd, Suchánek, Garčar - Šebek, Jendrišák (C), Curney - Ondrušek, Dóža, Delong - Rýpar, Langer, Beneš - Tomašík, Krbec. Trenér: Petri Kettunen.

Finové jsou současnými vládci světového florbalu. První zlato na MS získali právě v Praze před deseti lety, kde přerušili drtivou švédskou dominanci. V roce 2010 reprezentace Suomi obhájila zlatou medaili na domácím šampionátu v Helsinkách a první místo dobyla také před dvěma lety v Rize. K tomu mají Finové šest stříbrných a dvě bronzové medaile. Ještě nikdy neodjížděli z MS bez cenného kovu. Na letošním turnaji nejdříve podlehli Švédům 4:5, ale poté už porazili Dánsko 7:1, Norsko 9:1 a ve čtvrtfinále Německo 6:1. Doposud možná Finům stačily výkony na půl plynu, v semifinále jsou připraveni to rozbalit naplno.

Mika Kohonen
Mika Kohonen | Foto: ČTK

Sestava Finska:

Kosonen (Toriseva) - Lamminen, Savonen, Väänänen, Stenfors, Leikkanen, Kivilehto, Kohonen - Salin, Salo (C), Johansson - Kapanen, Kukkola, Kailiala - Kotilainen, Pylsy, Lastikka - Piha, Hautaniemi. Trenér: Petteri Nykky.

Vzájemné zápasy na MS:

Češi se utkali s Finy v semifinále světového šampionátu už čtyřikrát. V roce 2008 prohráli v Praze 2:4, o dva roky později v Helsinkách 1:6, v roce 2014 v Göteborgu 3:6 a před dvěma lety v Rize 3:4. V posledním případě padli Češi smolně brankou sedm sekund před koncem třetí třetiny. V roce 2012 vyřadili Finové český tým už ve čtvrtfinále výhrou 4:1. V roce 2006 prohráli Češi s Finskem už ve skupině 3:6 a jediná česká výhra nad Finy na MS se zrodila v roce 2002. Český tým tehdy ve skupině uspěl poměrem 4:3. V roce 2002 Češi ve skupině s Finy remizovali 2:2 a na prvním šampionátu v roce 1996 prohráli 2:4. Celková bilance vzájemných zápasů z MS tedy vychází na sedm výher Finska, jednu remízu a jeden český úspěch.

Jan Jelínek
Jan Jelínek | Foto: ČTK

Přečtěte si rozhovor s Tomášem Sladkým, který zažil všechna semifinále proti Finsku.

Nejproduktivnější hráči Česka:

Adam Delong (8+3), Tom Ondrušek (3+4), Matěj Jendrišák (5+1)

Nejproduktivnější hráči Finska:

Sami Johansson (6+3), Ville Lastikka (2+3), Jani Kukkola a Eemeli Salin (oba 1+4)

Adam Delong
Adam Delong | Foto: Milan Kammermayer

Oba týmy nastupují na hrací plochu. Rozhodující utkání turnaje pro český tým může za pár chvil začít. Ještě před zápasem zazní finská a česká hymna.

Finští trenéři Kettunen a Nykky jdou dnes proti sobě. O2 aréna je připravena, ještě poslední pokřiky obou týmů a bitva o finále může začít.

Zápas budou řídit švédští rozhodčí Thomas Andersson a Rickard Wissman.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Finové uspěli na buly a hrají s balonkem na své polovině. Jediný Curney z českých hráčů zlehka napadá.

1.

Savonen se musí vracet pro nepřesnou přihrávku, ale má dost času, obě mužstva střídají. Začátek zápasu se nese v pozvolném duchu.

2.

Češi získali poprvé míček pod svou moc. Dóža si poradil u mantinelu a přemýšlí, jak rozehrát. Vzadu mu pomáhají J. Bauer a Pražan.

2.

V prvních minutách se potvrzují předpoklady o úvodu svázaném taktikou. Češi drží balonek a zatím se nepouštějí do rizika.

3.

Langerova formace ztratila balonek na středu hřiště a Pylsy se vzápětí octl sám před Součkem. Naštěstí pro český tým mířil v dobré šanci mimo branku.

3.

Curney seběhl pro přihrávku od Němečka, ale Finové zůstávají na vlastní polovině. Žádné vysunuté napadání, spíše soustředění na pevnou obranu.

4.

Přihrávka Johanssona zpoza branky vystrašila české fanoušky, balonek skončil zezadu v síti. Na druhé straně netrefil střelu ze vzduchu Curney.

5.

Finové kombinují ve dvou vzadu a hledají cestičky před Součkovu branku. Delong s Ondruškem čekají na případnou chybu.

6.

Benešovu střelu Finové zablokovali a nepustili Rýpara k dorážce. Langer se Suchánkem můžou zklidnit hru před brankou Součka.

6.

Beneš operoval s míčkem za brankou Kosonena, ale Rýpar na brankovišti fauloval Kivilehta a hra je přerušena. Pokračovat budou Finové.

7.

Kisugite zvládl svízelnou situaci za českou bránou, ale následná přihrávka do útoku byla nepřesná. Češi přišli o balonek a zatahují se do defenzivního bloku.

8.

Johansson a Salin zatlačili na Němečka, který neodevzdal míček tak rychle, jak bylo potřeba. V závěru už musel český florbalista faulovat.

8.

Ondrušek získal balonek na levé straně, natáhl si ho na střed hřiště a tahal ke střele. Stenfors srazil pokus českého útočníka nad bránu.

8.

Kapanen dostal nabito na levé straně a Souček se musel vytasit s prvním zákrokem.

9.

Ondrušek připravil střeleckou pozici pro Delonga, jehož střelu možná ještě tečoval bránící Väänänen. Dobrá česká šance proto nekončí gólem.

9.

Češi vystrkují růžky. Rýpar se zbavil soupeřů u finské branky, ale zasunout za čáru míček už nezvládl. Kosonen měl zavřeno.

9.

Salinův pokus přizvedli Češi za mantinel. Hra se rozproudila.

10.

Jendrišák si počínal v rohu hřiště v souboji s finským kapitánem Salem nedovoleně. Reprezentanti Suomi zůstávají na balonku.

11.

Oba elitní střelci českého týmu si teď vyměnili pozice. Delong nabil Ondruškovi, ale také jeho střelu zablokoval bránící Väänänen.

12.

Finové jdou do vedení. Delší dobu nebyli na útočné polovině, ale potom Češi umožnili Lastikkovi spoustu prostoru k manévrování. Lastikka natahoval ke střele, na poslední chvíli stáhl míček na JOONASE PYLSYHO, a ten zakončoval do prázdné branky - 0:1! Asistence: Ville Lastikka. 

13.

Je tady první komerční přestávka, Češi prohrávají 0:1. Trenér Petri Kettunen nabádá k trpělivosti, Češi si podle jeho soudu vytvořili pár dobrých příležitostí.

13.

Väänänen zatáhl míček na útočnou polovinu a přihrál zpět dozadu Stenforsovi. Finové přecházejí do postupného náporu.

14.

Tohle je scénář, který Finům vyhovuje. Dostali se do vedení a kontrolují hru, v této činnosti jsou mistry. Rozhodně se teď nikam nebudou hnát.

15.

Veltšmíd nepustil Leikkanena ke střele a míček se odrazil k mantinelu. Tam ho vybojovali Češi a zakládají akci.

15.

Beneš obral o balonek Pylsyho a tlačil se po pravé straně dopředu. Jenže v souboji proti přesile neměl velkou šanci na úspěch. Finové získali míček zpět.

16.

Souček zasáhl proti tvrdé ráně Sala z poloviny hřiště.

17.

Ondrušek se proti finské obraně neprosadil, na druhé straně táhne míček Kapanen. Pražan ho brzy dostoupil a tlačí k mantinelu.

17.

Češi se obtížně dostávají před Kosonenovu branku, Finové hrají po většinu času s míčkem a v pohodě kombinují na obranné polovině.

18.

Kotilainen se vrhl do Veltšmídovy střely z poloviny hřiště a nepustil balonek před branku. O něco později vytáhl Souček střelu právě z hole Kotilainena.

19.

Jendrišák se obtočil kolem branky, ale Kosonen byl u tyčky znovu připraven. Za chvilku se rozběhne poslední minutě první třetiny.

20.

Finové drží balonek a čekají na poslední sekundy. V nich zaútočí. Lamminen a Salo si vyměňují pozice před vlastní brankou.

20.

Johansson dostal balonek do sítě až po závěrečném klaksonu.

20.

První třetina skončila.

Druhá třetina začne přibližně v 16:41.

Český tým vstoupil do semifinále domácího MS rozvážně stejně jako jeho finský soupeř. V deváté minutě si po přihrávce od Ondruška vytvořil první dobrou šanci Delong, ale střelu nejlepšího českého kanonýra zablokoval Väänänen. Když už se zdálo, že se Češi dostávají do tlaku, udeřili Finové. Ze své první příležitosti. Lastikka dostal až příliš mnoho prostoru a přihrál před prázdnou branku Pylsymu. V dalších osmi minutách Finové nepustili domácí výběr pořádně před Kosonenovu branku. Úřadující mistři světa vedou a kontrolují hru, Češi budou muset přidat.

Střely na branku v první třetině: 

Česko - Finsko 2:4

Česko - Finsko 0:1 po první třetině:

21.

Druhá třetina právě začala.

21.

Finové také na startu druhé části ukořistili balonek, ale Šebek nepustil pokus Lamminena před českou branku.

21.

Kisugite střílel z poloviny branky a Jendrišák se tlačil k dorážce. Bohužel pro Čechy pak fauloval a Curney nemohl pokračovat ve hře.

22.

J. Bauer dával míček z velké dálky vzdušnou přihrávku před Kosonena, ale Delong ze vzduchu nedokázal zakončit. Finové hrají za brankou.

23.

Suchánek protlačil míček na Beneše, který má kolem sebe tři Finy. Přesto Češi udrželi míček, Langerova střela byla zablokována.

23.

Finové neprošli středem, ale míček se k nim vrátil. Salo ani Salin pak se svými pokusy neuspěli, Kisugite uklidňuje hru.

24.

Šebek s Němečkem se dostali až do útočného rohu, ale stále to nevede ke střelbě. Té je ze strany českého mužstva zatím zoufale málo.

25.

Dóža přihrál mezi dvěma Finy do brejku Ondruškovi, ale ten si nedokázal míček zpracovat. Finové se stále brání velmi dobře.

26.

Kotilainen přihrál od mantinelu před branku Lastikkovi, který trefil nejprve Součka a potom horní tyčku! Český brankář odolal i následnému tlaku.

26.

Finský tým teď zlobí českou obranu. Kivilehto se dral do šance, ale obral ho Suchánek. Posléze se Kivilehto dostal ke střele a Souček zasáhl.

27.

Kisugite zariskoval u hrazení a ztratil balonek. A chyboval i o pár sekund později. Nejproduktivnější Fin na turnaji Johansson pálil vedle.

28.

Ondrušek vyslal na Kosonena první českou střelu ve druhé třetině. Zdánlivě nebezpečnou situaci vyřešil finský brankář s naprostým klidem.

28.

Dóža se zbavil napadajícího Kukkoly a odchází střídat.

29.

Langer si vytvořil střeleckou pozici na pravém křídle, ale Finové jeho ránu srazili. Souček na druhé straně vytěsnil Kotilainenův pokus těsně vedle.

30.

Češi získali balonek před brankou a akce byla vymyšlená tak, aby končila střelou Curneyho. Útočník Mladé Boleslavi se nakonec do zakončení nedostal, Finové faulovali.

31.

Delong si přidržel hůl Kukkoly a Finové jsou u balonku. Hra bude pokračovat po komerční pauze.

31.

Pražan uklidnil hru a Finové si raději stáhli dozadu. Češi mají spoustu času na založení útoku.

32.

Kivilehto si pohlídal u mantinelu Beneše a vyplynul z toho balonek pro Finy. Kivilehto se následně protlačil až před českou bránu, ale míček se k němu nedostal.

32.

Hráči Suomi ucítili šanci a usadili se na české polovině. Lastikka si tělem odstavil Veltšmída a podržel balonek na holi. Češi jsou pod tlakem.

33.

Třetí finská formace potvrzuje svou dominanci druhým gólem. MIKKO LEIKKANEN si zpracoval míček na pravé straně, dostal čas na otočku a vypálil. Kivilehto clonil před bránou, Veltšmíd střelu nezablokoval a Souček si na míček nesáhl - 0:2! Asistence: Jussi Piha.

34.

Veltšmíd vybojoval balonek vzadu u mantinelu, ale Češi ho dlouho neudrželi. Teď už zase kombinují Finové, konkrétně Väänänen se Stenforsem.

35.

Pylsy a Lastikka se dostali do protiútoku, ale naštěstí pro české hráče si nepřihráli do střelecké pozice. Souček míček lapil a pozdržel hru.

35.

Ondrušek pálil z podobné pozice jako před několika minutami, ohrozil Kosonena střelou kolem obránce, ale finský brankář zasáhl. Češi stále málo střílejí.

36.

Salin vytlačil Šebka z nebezpečné situace a o faul se nejednalo.

37.

Rýpar si v souboji s Kukkolou pomohl faulem a mistři světa mají možnost rozehrát. Dvoubrankový náskok není fatální, horší pro český tým je, že se nedokáže dostat do gólové šance.

38.

Teď už to budou mít Češi hodně těžké! JOONAS PYLSY se protáhl až na útočnou polovinu, Češi se mu rozestoupili, J. Bauer zaklekl do bloku pozdě a střela Pylsyho zaplula do horního růžku - 0:3! Asistence: Juha Kivilehto.

38.

Kisugiteho střelu vytlačil Kosonen a po dlouhém obloučku z obrany střílel Beneš nad branku. Češi zvýšili aktivitu, Veltšmídova střela končí vedle.

39.

Finští hráči působí velmi zkušeně a jistě. Kontrolují čas na kostce a přihrávají si vzadu. Češi už musí za stavu 0:3 vytáhnout napadání.

40.

Finové chtějí dohrát třetinu s míčkem na holi, ačkoli čeští fanoušci pískají.

40.

Druhá třetina skončila.

Třetí třetina začne přibližně v 17:23.

Češi nedokázali zvýšit aktivitu ani na začátku druhé třetiny a první šanci si vypracovali Finové. Souček vytlačil střelu Lastikky a následně mu pomohlo břevno. Finští hráči později srazili Langerovu šanci a v 33. minutě sami udeřili. Leikkanen si zpracoval míček napravo, vypálil z otočky a míček se zastavil až v síti. Za pět minut bylo pro Čechy ještě hůře, Pylsy dostal příliš mnoho prostoru u mantinelu, zatáhl si míček k brance a vypálil přesně do růžku. Finové s naprostým přehledem kontrolují semifinále a šance domácího týmu na postup do finále je menší a menší. Češi se skoro nedostávají do šancí, musí rapidně zvýšit aktivitu.

Střely na branku ve druhé třetině:

Česko - Finsko 5:10

Česko - Finsko 0:3 po druhé třetině:

41.

Třetí třetina právě začala.

41.

Jendrišák uspěl na buly a Češi teď musí vrhnout všechny síly do útoku.

41.

Němeček vybojoval skákavý míček, ale netroufl si na posun dopředu. V akci po straně Češi neuspěli a o balonek přišli.

42.

Rýpar střílel z těžkého úhlu a jeden z Finů srazil míček do rohu.

42.

Suchánek fauloval Kailialu a Finové zůstávají v obležené české branky.

43.

J. Buer sebral nepřesnou finskou přihrávku, ale váhal se střelou příliš dlouho. Finové jsou v blokování střel skvělí.

43.

Ondrušek zrychli hru a z prvního doteku přihrával Delongovi před branku. Finové si poradili.

44.

Jendrišák zablokoval Salovu střelu, ale nedostal se k odraženému míčku. Podařilo se to až napodruhé a v závěru akce střílel právě Jendrišák po pasu od Šebka mimo.

44.

Suchánek zkazil přihrávku zezadu a Finové si prostrčili míček do velké šance. Kailiala už si stahoval balonek před prázdnou branku, ale Souček mu ukopl míček nohou.

45.

Ondrušek rychle rozehrál po finské nepřesnosti a Pražan střílel ze středového kruhu. Kosonen zasáhl, finský brejk skončil na nohách jednoho z Čechů.

46.

Ondrušek je nejaktivnější z českých střelců, ale na Kosonena nemůže vyzrát. Finský mág se vrhl proti jeho střele z voleje a vyrazil balonek.

47.

Jendrišák hledal před brankou Curneyho, ale Finové byli úspěšnější. O něco později zalehl Kosonen míček po Curneyho střele a třinecký rodák se ještě pošťuchoval s Finy.

47.

Jiří Curney Krister Savonen jsou nakonec vyloučeni na dvě minuty za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech.

47.

Beneš chtěl přihrávat, ale Kivilehto stojící proti němu spadl na zem. Český hráč s tím samozřejmě nepočítal a nakonec o balonek smolně přišel.

48.

Stenfors se zbavil napadajícího Dóži a přihrál Kukkolovi. Pražan fauloval u Součkovy branky Kapanena. Finové zůstávají na útočné polovině.

48.

Zaparkovaný Delong před brankou se tlačil do brány a vybojoval volný úder těsně před brankovištěm. To je zajímavá šance pro český tým.

48.

Češi využívají volný úder a snižují! MATĚJ JENDRIŠÁK přihrál Šebkovi, ten mu míček vrátil a český kapitán propálil finskou hradbu i s brankářem Kosonenem. České šance žijí - 1:3! Asistence: Daniel Šebek.

49.

Češi teď potřebují zvládnout bezprostřední momenty po vstřeleném gólu a vrhnout se do dalšího tlaku. Zbývá ještě více než 11 minut.

50.

Beneš vybojoval míček v souboji se Stenforsem, ale Jendrišák vzápětí fauloval. Český kapitán hraje na hraně vyloučení a švédští rozhodčí ho upozorňují.

50.

Pylsy se prodral po pravé straně a útočil na hattrick. Přízemní střelu zprava si však Souček pohlídal! Důležitý zákrok, kterým vítkovický brankář udržel Čechy ve hře.

51.

Obrovská šance i na druhé straně! Ondrušek se uvolnil a ještě přihrál do ideální pozice Pražanovi. Jeho rána zazvonila o tyčku, český tým ucítil šanci.

52.

Finové se snaží uklidnit rozbouřenou pasáž hry, oni nemají kam spěchat.

53.

Čechům se nedaří získat balonek a čas utíká. Finové jsou roztahaní po celém hřišti a přihrávají si z hole na hůl. Dostanou se k Součkovi a zase se vrací zpátky.

54.

Finské držení míčku končí čtvrtým gólem! Češi nezískali míček v rizikovém souboji na prostředku hřiště, Finové je přečíslili a po skvělé přihrávce Kapanena před branku skóroval MIKO KAILIALA - 1:4! Asistence: Lauri Kapanen.

54.

Češi se pokusili otevřít hru, ale Finové je okamžitě trestají. Kotilainen se uvolnil na levé straně a přes hůl bránícího českého hráče přihrál do šance VILLEMU LASTIKKOVI. Ten propálil bezmocného Součka - 1:5! Asistence: Peter Kotilainen.

55.

Finové kontrolují balonek a nechtějí ho půjčit soupeři. Zápas je s největší pravděpodobností rozhodnut, finský trenér Čechů Petri Kettunen si ještě vybírá oddechový čas.

55.

12 811 diváků teď sleduje českou hru bez brankáře. Poslední česká snaha začala.

56.

Beneš ve střelecké pozici ještě přihrával a Finové situaci ubránili. Kukkola o něco později fauloval Jendrišáka úderem někam do žeber.

56.

Kosonen tentokrát volný úder Čechů zvládl pokrýt a Finové se vrhli do útoku. Souček se na chvilku vrátil do branky, teď už jsou Češi zase v šesti.

56.

Eemeli Salin si odsedí dvě minuty za sekání, Češi mají k dispozici přesilovku.

57.

Češi hrají v šesti proti čtyřech, ale potřebují okamžitě gól. Ondrušek střílel pouze do bloku.

57.

Savonen zablokoval Ondruškovu střelu zleva, Češi nadále kombinují.

57.

Český tým se prokombinoval k druhému gólu. Krátkými přihrávkami se dostal před branku, Beneš přistavil míček DANIELU ŠEBKOVI, a ten se trefil mezi nohy Kosonena - 2:5! Asistence: Marek Beneš.

58.

VILLE LASTIKKA získal míček po chybné přihrávce Beneše a zamířil do prázdné branky. O postupujícím do finále je definitivně jasno - 2:6! Bez asistence.

59.

Český tým ještě zkouší hru bez brankáře, ale šance je mizivá. Po faulu na Jendrišáka kombinují Češi na polovině.

59.

Další gól v české síti, teď už vypadá výsledek hodně krutě! Salin se protlačil s balonkem po mantinelu, přistrčil ho SAMIMU JOHANSSONOVI, a ten zakončoval do odkryté branky - 2:7! Asistence: Eemeli Salin.

60.

Poslední minuta prvního semifinále se rozběhla. Finové dohrávají balonek s míčkem na holích a těší se na další postup do boje o zlato.

60.

Utkání skončilo.

Je konec, Finové znovu poráží český tým a postupují do finále světového šampionátu v Praze. Češi se snažili ve třetí třetině stupňovat nápor a povedlo se jim snížit zásluhou gólu Jendrišáka z volného úderu. Pražan mohl dostat Čechy na kontakt, ale trefil tyčku. Pak Finové utekli slepenými góly Kailialy a Lastikky. Šestý a sedmý gól přidali do prázdné branky domácího týmu znovu Lastikka a Johansson. Český tým čeká zítra od 13 hodin další souboj o bronz, na MS už potřetí v řadě. Historický druhý postup do finále Češi nepřidají.

Nejlepší hráči utkání:

Josef Rýpar (0+0) - Mikko Leikkanen (1+0)

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký večer.

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy