Zoggová využila na MS snowboardistů neúčast Ledecké, mužům vládne Loginov

ČTK ČTK
5. 2. 2019 22:50
Rus Dmitrij Loginov ovládl na mistrovství světa snowboardistů v Park City po paralelním obřím slalomu i dnešní slalom a v devatenácti letech tak drží oba tituly v juniorské i seniorské kategorii. Závod žen vyhrála Švýcarka Julie Zoggová.
Dmitrij Loginov na mistrovství světa snowboardistů v Park City.
Dmitrij Loginov na mistrovství světa snowboardistů v Park City. | Foto: ČTK

Loginov, jenž oslavil 19. narozeniny v sobotu, ve finále s přehledem porazil lídra Světového poháru Rolanda Fischnallera z Itálie. Zoggová při neúčasti šampionky z roku 2015 a obhájkyně stříbra Ester Ledecké, která startuje na souběžně konaném šampionátu ve sjezdovém lyžování v Aare, zvítězila v duelu o zlato nad Annoumari Dančovou z Ukrajiny.

Vítězka pondělního obřího slalomu Selina Jörgová vyhrála kvalifikaci, o šanci na double ale přišla ve čtvrtfinále. V duelu s Ruskou Marií Valovovou Němka chybovala, navíc vypadla z vázání a ztrátu už nedohnala.

Všichni čeští reprezentanti skončili hned v první části kvalifikace. Viktor Brůžek obsadil 33. místo a těsně se nedostal do eliminační části, Dita Žďárská byla šestatřicátá. Pro Adama Počinka a Leoše Prokopce skončila kvalifikace diskvalifikací.

Závod po celý den provázelo husté sněžení a vynutilo si změnu programu dalších disciplín na šampionátu. Pořadatelé museli přeložit soutěže v Big Airu, neuskutečnila se ani kvalifikace slopestylu.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Park City (USA):

Snowboarding - paralelní slalom:

Muži: 1. Loginov (Rus.), 2. Fischnaller (It.), 3. Baumeister (Něm.), 4. Sarsembajev (Rus.), …v kvalifikaci 33. Brůžek, Počinek, Prokopec (všichni ČR) oba diskvalifikováni.

Ženy: 1. Zoggová (Švýc.), 2. Dančová (Ukr.), 3. Hofmeisterová (Něm.), 4. Valovová (Rus.), …v kvalifikaci 36. Žďárská (ČR).

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že opustí Bílý dům, pokud sbor volitelů zvolí novým prezidentem demokrata Joea Bidena

Zdroj: ČTK
Další zprávy