Federaci roky vodila za nos, zlato ze Soči prohlížela policie. Takhle perlí Samková

Eva Samková
Po závodu, který jí vynesl velký křišťálový glóbus: "V noci jsem nespala úplně na dudka, ale asi jsem se na závod vyspala dobře."
O malém týmu, s kterým jezdí po závodech. "Nejsme Rusáci, kterým to je jedno. Vždycky se přidružíme k někomu, pomáháme si navzájem a držíme hubu a krok, aby nás nechali v tratích jezdit zadarmo."
Přirovnává se k vlkovi: "Úplně se s ním ztotožňuju, je to samotářské zvíře. Já mám sice svoji smečku ráda a jsem společenská, ale i s olympiádou se to hodně změnilo, víc vyhledávám svůj klid. Vlk mi přijde jako takové spirituální zvíře."
O tlaku na OH. "Sport je hrozně vyhnaný do toho, že když se to nepovede, je konec světa a co budeme dělat. Ale my máme další životy. Když se to nepovede, můžu vyhrávat jiný závody. Hlavně mě to baví."
Foto: Bob with camera
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
2. 5. 2021 10:06
Na kontě má dvě olympijské medaile, tři velké křišťálové glóby, ale také spoustu vtipných výroků. Projděte si hlášky z rozhovorů se snowboardistkou Evou Samkovou, která ve středu oslavila 28. narozeniny.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

O zlato budou na MS osmnáctek hrát hokejisté Kanady a Ruska

Hokejisté Kanady a Ruska budou na mistrovství světa hráčů do 18 let v americkém Friscu bojovat o zlato. Čtvrtfinálový přemožitel českého týmu Kanada deklasoval v semifinále obhájce titulu z roku 2019 Švédsko 8:1. Rusové zdolali Finsko 6:5 a zahrají si podruhé za sebou ve finále, které se hraje v noci na pátek ve 3:00 SELČ. Boj o bronz startuje dnes od 23:00 SELČ.

Další zprávy