reklama
 
 
12:00 • SP v alpském lyžování • Åre

Sjezd žen

Konečné pořadí

1. Lindsey Vonnová (USA) 55.65
2. Sofia Goggiaová (ITA) +0.06
3. Alice McKennisová (USA) +0.29
...
11. Ester Ledecká (CZE) +0.77

Vítejte u online přenosu ze sjezdu žen v rámci finále SP v alpském lyžování ve švédském Åre. Závod začne ve středu 14. března ve 12:00.

Světový pohár v alpském lyžování dospěl do svého finále, které se letos jede ve švédském Åre. Opět se v každé disciplíně představí jen úzká špička a nás dnes čeká sjezd žen. Ten pojede celkem 26 závodnic, přičemž ve startovní listině je jedna hvězda vedle druhé. Uvidíme Annu Veithovou, Laru Gutovou, Tinu Weiratherovou, Lindsey Vonnovou a samozřejmě také nejlepší sjezdařku sezóny Sofii Goggiaovou. Kromě toho se ale se startovním číslem 22 představí také Ester Ledecká, jenž včera zajela parádní trénink, ve kterém obsadila druhé místo. Máme se tedy na co těšit.

STARTOVNÍ LISTINA

 

1. Anna Veithová (AUT)

2. Tiffany Gauthierová (FRA)

3. Vktoria Rebensburgová (GER)

4. Jasmine Fluryová (SUI)

5. Lara Gutová (SUI)

6. Johanna Schnarfová (ITA)

7. Tina Weiratherová (LIE)

8. Nadia Fanchiniová (ITA)

9. Sofia Goggiaová (ITA)

10. Kira Weidleová (GER)

11. Ragnhild Mowinckelová (NOR)

12. Breezy Johnsonová (USA)

13. Lindsey Vonnová (USA)

14. Stacey Cooková (USA)

15. Michelle Gisinová (SUI)

16. Ramona Siebenhoferová (AUT)

17. Stephanie Venierová (AUT)

18. Federica Brignoneová (ITA)

19. Nicole Schmidhoferová (AUT)

20. Corinne Suterová (SUI)

21. Kajsa Vickhoff Lieová (NOR)

22. Ester Ledecká (CZE)

23. Alice McKennisová (USA)

24. Wendy Holdenerová (SUI)

25. Tessa Worleyová (FRA)

26. Petra Vlhová (SVK)

Přestože se Ester Ledecká v tréninku na dnešní sjezd umístila na druhé pozici, mezi největší favoritky se sama nepočítá. Mělo by se jednat spíše o souboj mezi hvězdami jakými jsou Gutová, Weiratherová, Vonnová či Goggiaová. Nicméně i tyto závodnice jistě ví, že Ester není radno podceňovat.

Pro Ledeckou je ve sjezdu maximem sedmé místo z Lake Louis, které zajela v prosinci. Dnes si bude chtít dojet pro umístění v první patnáctce, která je ve finále SP bodovaná. "Tím by se udržela ve třicítce pro příští sezonu a měla tak dobrou pozici. A když bude lepší, tak jen dobře," dodal Bank.

 

Pořadatelům se nepovedlo sjezdovku v celém rozsahu patřičně upravit, navíc v horní části trati fouká vítr. Dnes měly lyžařky od 9:30 absolvovat ještě jeden trénink jako náhradu za zrušenou pondělní jízdu, kterou nemohly absolvovat kvůli silnému větru. Organizátoři ho však ráno odvolali.

Na trati jsou první předjezdkyně. Zdá se, že startu ve 12:00 nic nezabrání. Hned v úvodu se navíc můžeme těšit na Annu Veithovou, tedy velmi silnou lyžařku rychlostních disciplín. Připomeňme si, jak Veithovou Ester Ledecká na olympijských hrách připravila o zlato.

ZÁVOD PRÁVĚ ZAČAL.

1.

Anna Veithová se vydala na trať. Úvodní mezičasy zvládá bez větších chyb, nicméně pro porovnání si samozřejmě budeme muset počkat.

1.

Velmi technický sjezd Anna Veithová zvládla pod jednu minutu. Ostatní závodnice budou útočit na na čas 56,60.

2.

Tiffany Gauthierová rozhodně nepatří mezi největší favoritky a potvrzuje to také v úvodu své jízdy. Na druhém mezičase ztrácí 17 setin sekundy.

2.

Francouzka Gauthierová ještě nabrala další setiny ztráty a nakonec je o 28 setin pomalejší než Anna Veithová.

3.

Výborně do své jízdy vstoupila Viktoria Rebensburgová! Německá lyžařka má o téměř čtyři kilometry za hodinu lepší rychlost a vede o 40 setin.

3.

Viktoria Rebensburgová sjezd zvládla perfektně! Němka absolvovala všechny mezičasy rychleji než Anna Veithová a v cíli je v čase 55.98. Jasné vedení!

4.

Jasmine Fluryová potvrzuje, že dnes by na krátkém sjezdu mohlo dojít k překvapení. Na druhém mezičase je dokonce ve vedení.

4.

Nakonec však Jasmine Fluryová neudržela nejrychlejší čas a v cíli je čtyři setiny za Rebensburgovou. Výborná jízda švýcarské lyžařky.

5.

Jednou z velkých favoritek dnes byla Lara Gutová. Jenže švýcarská hvězda potvrdila, že letošní sezóna jí nevychází podle představ a končí kousek za druhým mezičasem. Překvapivý výpadek.

6.

Výborně do sjezdu vstoupila Johanna Schnarfová. Třetí žena ze včerejšího tréninku je v úvodu nejrychlejší.

6.

Johanna Schnarfová sice ztratila, ale poté před finišem znovu dokázala zrychlit a přiblížila se k Rebensburgové. Nakonec je však o 10 setin pomalejší, tudíž se musí spokojit se třetím místem.

7.

Nyní ale pozor. Tina Weiratherová patří mezi TOP sjezdařky a v úvodu své jízdy ztrácí jen minimálně.

7.

Reprezentantka Lichtenštejnska je až čtvrtá. Technický sjezd sice zvládla bez výrazných chyb, ale na krátké trati zaznamenala 16 setin ztráty. 

autor: Lukáš Podleśný | 14. 3. 2018 11:05

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama