Zemřela běžkyně na lyžích Nousiainenová, vítězka SP z Liberce. Bylo jí 36 let

ČTK ČTK
31. 7. 2019 8:40
Bývalá finská běžkyně na lyžích Mona-Liisa Nousiainenová podlehla ve 36 letech rakovině. Jejím největším úspěchem bylo vítězství ve sprinterském závodu Světového poháru v Liberci v roce 2013.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Milan Kammermayer

Podle listu Ilta-Sanomat lékaři diagnostikovali Nousiainenové agresivní formu rakoviny loni na jaře a dali jí pouze několik měsíců života. Rodačka z Rovaniemi po sobě zanechala devítiletou dceru, kterou měla se svým reprezentačním kolegou a manželem Villem Nousiainenem.

Trojnásobná juniorská mistryně světa dosáhla svého největšího úspěchu v SP ve sprintu klasickou technikou v Liberci 2013 ještě pod dívčím jménem Malvalehtová. O dva měsíce později vyhrála také sprint dvojic v Soči, v němž byla v následující sezoně ještě druhá na SP v Novém Městě na Moravě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy