"Závodní pošuk" Ledecká spory kolem nové smlouvy neřeší

ČTK ČTK
27. 9. 2018 10:41
Spor Ester Ledecké a Českého lyžařského svazu nechává olympijskou šampionku klidnou. Jednání přenechala agentům a sama se soustředí na blížící se závody. "Jsem trošku závodní pošuk," říká v rozhovoru.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Vydařené řecké léto i sjezdařský kemp v Chile má za sebou dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká. Problém řešení reprezentační smlouvy se svazem nechává sjezdařka a snowboardistka na manažerech a sama už vyhlíží první ostrý start. "Jsem trošku závodní pošuk," řekla v rozhovoru s ČTK.

Zatímco třiadvacetiletá Ledecká vybírala nejrychlejší lyže na rychlostní disciplíny v La Parvě, doma se veřejně řešila její reprezentační smlouva. Svaz lyžařů ČR a Ledeckou zastupující agentura Sport Invest zatím stále jednají o kompromisu.

"Jsem ráda, že mám manažery, kteří to za mě vybojují, nemusím se tím zabývat a můžu si jezdit z kopce dolů," řekla po návratu ze soustředění Ledecká oděná do červených šatů a v botách na vysokém podpatku z maminčina šatníku, v kterých si ve středu večer přišla pro ocenění Osobnost roku programu Superbrands.

Od jejího senzačního triumfu v super-G na olympiádě v Pchjongčchangu a zlatu z paralelního obřího slalomu na snowboardu uběhlo sedm měsíců. Nyní už Ledecká vyhlíží další zimu a tradičně nabírala kondici na ostrově Lefkada.

"Užila jsme si skvělou letní přípravu," pochvalovala si vnučka legendárního hokejisty Jana Klapáče, který na její fyzičku dohlíží. Věnovala se oblíbenému windsurfingu, v době bezvětří jezdila na paddleboardu a zkoušela novinku - windsurfing hydrofoil. "Speciální flosna vás vynese tak metr nad vodu. Bylo to super," líčila.

Pocit letu potřebuje. Při sjezdech na lyžích dlouhé skoky trénovala i během třítýdenního soustředění v Chile, kam odletěla koncem srpna a kde se připravovala pod vedením trenérského dua bratrů Tomáše a Ondřeje Bankových. "Šlo to dobře. Vyjezdila jsem se do rychlosti a doufám, že ve mně tenhle pocit vydrží," přála si.

V tréninkových jízdách sviští svahem stejně, jako kdyby mířila za olympijskou medailí. "Jakmile tam mám časomíru, jedu naplno a natahuju ruku, abych stáhla setinku oproti minulý jízdě," uvedla. Porovnávala se s Rakušankami a časy měla údajně vyrovnané. "Jsme na dobrý cestě," podotkla, ale víc neprozradila a jen se tajemně usmála.

Plánované chilské závody, v nichž měla jet kombinace, se kvůli počasí neuskutečnily. Ledecká tak absolvovala víc tréninkových jízd. "Závod je závod, ale moje rozumná Esterka, co se ve mně pomalu pěstuje, byla vlastně ráda, že se víc rozjezdila."

Od léta jezdí s Ledeckou nový fyzioterapeut. Jakuba Marka nahradil Michal Lešák, kterého doporučil vedoucí lékař české olympijské výpravy Jiří Neumann. "Je šikovný a vynikající parťák," pochválila Ledecká nového člena týmu.

Vzápětí zaťukala, že je po zdravotní stránce bez problémů. Na konci minulé sezony měla opět potíž se zády, ale v Chile jezdila bez omezení. "Většinou mě chytnou po třech dnech a mívám ztuhlost ve svalech, ale tentokrát to bylo dobrý. Nechci to zakřiknout, ale už to máme docela dobře vycvičený," doplnila.

Na soustředění měla další novou posilu. O jídlo se staral Martin Hauba. "Kuchaře bych mohla mít všude. Je to pohoda a já nejsem moc na restaurace a někam chodit," řekla Ledecká. Jelikož je Hauba její dlouholetý kamarád, objevil se i v létě v Řecku a zimní královna se od nadhazovače Old Boys učila i baseball a dostala dres.

Dcera zpěváka a skladatele Janka Ledeckého se během pauzy také dvakrát představila v zábavní show. Porotkyni dělala v pořadu Tvoje tvář má známý hlas a s nadšením si zahrála v Partičce. "Jsem jejich fanoušek odmala. To bylo úžasný a pocta," zářila při vzpomínce na improvizaci a třeba také na taneček s Richardem Genzerem.

Poprvé na startu Světového poháru by se měla Ledecká objevit na sjezdovkách 24. a 25. listopadu v kanadském Lake Louise, ale je otevřený i start v obřím slalomu na zahajovacím podniku zimy 27. října v Söldenu. První snowboardové závody čekají trojnásobnou celkovou vítězku paralelních disciplín 13. prosince v Carezze.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy