Závod SP skokanů na lyžích vyhráli Poláci, český tým byl devátý

28. 1. 2017 18:11
Českým skokanům na lyžích se třetí závod družstev v sezoně Světového poháru ve Willingenu nevydařil. Pro tým ve složení Lukáš Hlava, Vojtěch Štursa, Jan Matura a Roman Koudelka skončila soutěž už po 1. kole, v němž Češi obsadili poslední deváté místo a nenavázali na šesté příčky z obou předchozích podniků. Z vítězství se radovali stejně jako v úvodním závodu sezony v Klingenthalu Poláci. Kvarteto Piotr Žyla, Dawid Kubacki, Maciej Kot a Kamil Stoch po prvním kole zaostávalo o 2,3 bodu za Němci, nakonec ale s přehledem zvítězilo. Na druhé místo se posunuli Rakušané, Němci, kteří ovládli druhý závod družstev v Zakopaném, skončili třetí.