Závod SP sdruženářů v Norsku vyhrál Frenzel, Portyk má dva body

13. 3. 2018 16:43
Sdruženáře ještě čeká pět závodů SP, ten nejbližší je na programu ve středu znovu v Trondheimu.
Eric Frenzel
Eric Frenzel | Foto: Reuters

Trondheim - Závod Světového poháru v severské kombinaci v Trondheimu vyhrál německý sdruženář Eric Frenzel, který v běhu stáhl ztrátu 27 sekund na japonského vítěze skokanské části Akita Watabeho. Třetí skončil s bezmála půlminutovou ztrátou další Němec Fabian Riessle, český reprezentant Tomáš Portyk dojel na bodovaném 29. místě.

Vedoucí muž průběžného pořadí SP Watabe neodolal finiši německého soupeře, který si z olympijských her v Pchjongčchangu přivezl dvě zlaté a jednu bronzovou medaili. V SP Frenzel vyhrál teprve druhý individuální závod v sezoně, celkově však má na kontě už 43 triumfů. Na druhém místě historické tabulky zaostává za Finem Hannu Manninenem o pět vítězství.

Watabe nicméně znovu zvýšil náskok v čele pohárového pořadí, před Janem Schmidem z Norska nyní devětadvacetiletý Japonec vede o 149 bodů. Sdruženáře ještě čeká pět závodů SP, ten nejbližší je na programu ve středu znovu v Trondheimu.

Čerstvý mistr republiky Portyk se k dvěma bodům propracoval z 33. místa po skoku, na vítěze ztratil dvě minuty a 16 sekund. Další český zástupce Jan Vytrval měl startovat z předposledního místa, ale na desetikilometrovou běžeckou trať se nakonec nevydal.

Závod SP v severské kombinaci v Trondheimu (Norsko):

1. Frenzel (Něm.) 24:09,0, 2. A. Watabe (Jap.) -1,0, 3. Riessle -28,8, 4. Rydzek (oba Něm.) -28,9, 5. Graabak (Nor.) -29,3, 6. Hirvonen (Fin.) -39,1, 7. Braud (Fr.) -39,4, 8. Schmid (Nor.) -39,5, 9. Seidl (Rak.) -46,6, 10. Jamamoto (Jap.) -48,3, …29. Portyk -2:15,9, Vytrval (oba ČR) odstoupil po skoku.

Průběžné pořadí SP (po 18 z 23 závodů): 1. A. Watabe 1130, 2. Schmid 981, 3. Riessle 691, 4. Rydzek 682, 5. Graabak 648, 6. Hirvonen 543, …26. Portyk 166, 51. Dvořák (ČR) 18.