Z průběhu Turné je Koudelka nadšený, ale zůstává při zemi. Energii mu dodal také syn

ČTK ČTK
1. 1. 2019 19:05
Čtvrtým místem v Garmisch-Partenkirchenu skokan na lyžích Roman Koudelka vyrovnal svůj nejlepší výsledek v závodu Turné čtyř můstků. Z úspěchu na oblíbeném německém můstku měl radost a rád by své výkony potvrdil i v druhé části prestižního podniku.
Roman Koudelka vyrovnal v Ga-Pa svůj nejlepší výsledek na Turné čtyř můstků.
Roman Koudelka vyrovnal v Ga-Pa svůj nejlepší výsledek na Turné čtyř můstků. | Foto: Reuters

"Mám obrovskou radost. Dostat se na Turné na čtvrté místo je fantastické a ten pocit si užívám," řekl Koudelka v telefonickém rozhovoru ČTK. "Je potřeba si ale uvědomit, že špička je nabitá. Byl jsem kousek od stupňů, ale zůstávám nohama na zemi. Důležité je být psychicky v pohodě a výsledky přijdou," konstatoval.

Na čtvrté místo v závodu Turné čtyř můstků se dostal podruhé v kariéře. Poprvé to dokázal právě v Garmisch-Partenkirchenu 1. ledna 2008. "Mám to tady rád. Ten můstek má hodně specifický nájezd, který má hodně prudký oblouk. Lépe ho zvládají silově dobře vybavení skokani, což mi vyhovuje. Můstek dokáže být krutý, když se nedaří, ale to naštěstí nebyl můj případ, což je fajn," uvedl Koudelka.

Vítěz pěti závodů Světového poháru, který naposledy triumfoval ve Wisle v březnu 2016, je rád, že po vánočních svátcích navázal na výkony z první fáze zimy. "Měl jsme z toho trošku strach," přiznal Koudelka. Pomohlo mu, že den před startem Turné Češi ještě skákali na malém můstku v Seefeldu. "Což mě psychicky uklidnilo. Odpoledne jsem tam měl dobré skoky, z toho jsem měl radost a byl to zlomový bod," řekl.

Na rozdíl od minulé nepovedené sezony Koudelka neřeší problémy s materiálem. Kombinézu má stejnou od konce léta. "Nemám zapotřebí a nechci měnit. Profukem i funkčností je výborná," uvedl. Rád skáče v nových botách, před Turné jedny zkoušel, ale nakonec si nechal ty z úvodu sezony. "Vždycky mi vyhovovalo mít nové boty, ale v Seefeldu to v nich bylo hrozný. Proto jsem šel skákat odpoledne, měl můstek pro sebe a udělal ve starých dobrý skok a odjel na Turné dobře naladěn," řekl.

Pohodu si přivezl už z domova. Jeho syn Karel poprvé intenzivně vnímal Štědrý den. "S manželkou si moc dárků nedáváme. Já dostal nějakou hygienu a ponožky, ale hlavně jsme se snažili udělat radost Kájovi, což se povedlo. Když uviděl dárky a rozzářily se mu očička, tak to bylo to nejkrásnější," pochvaloval si.

Po dni volna pokračuje Turné v rakouském Innsbrucku. "Tam mám můstek docela rád. Mám tam hodně natrénováno, ale když to jde, tak dokážete skočit všude. Doufám, že se to potvrdí," řekl Koudelka a především to vztahoval na můstek v Bischofshofenu, který mu ze všech čtyř na Turné vyhovuje nejméně. "Je to můj Černý Petr, ale o to větší motivací je tam udělat krásný výsledek," řekl devětadvacetiletý skokan.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 minutami

Policisté obvinili pět lidí a firmu kvůli zakázkám Správy úložišť radioaktivních odpadů

Policisté v pondělí obvinili pět lidí a jednu firmu v souvislosti s veřejnými zakázkami Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Jde o trestný čin zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě. Na webu Vrchního státního zastupitelství v Praze to uvedl státní zástupce Jakub Bílý. Detektivové v pondělí zasahují v budově správy úložišť v centru Prahy, potvrdil Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu, pod které SÚRAO spadá.

Stíhání pěti lidí a jedné firmy v pondělí zahájila Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), oznámil Bílý. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho útvar provádí úkony trestního řízení a podávání informací si vyhradilo pražské vrchní státní zastupitelství. Za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě hrozí odsouzeným podle odstavců tohoto paragrafu trestního zákoníku, na které žalobce odkázal, vězení až na osm let.

Podle serveru Hlídač státu uzavřela SÚRAO v posledních letech 626 smluv v celkové hodnotě sedm miliard korun. Server Seznam Zprávy napsal, že policisté se zajímají o roli ředitele SÚRAO Jana Prachaře v některých tendrech.

Informace Seznam Zpráv o policejním zásahu v sídle správy úložišť potvrdil mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu. "Zásah NCOZ v prostorách SÚRAO mohu potvrdit. Bližší informace k této záležitosti nyní poskytovat nebudeme," sdělil Srnka v textové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy