Vonnová zahájila MS drsným pádem, proletěla brankou hlavou napřed

Sport Sport
5. 2. 2019 13:16
Pro americkou sjezdařku Lindsey Vonnovou začalo poslední mistrovství světa v kariéře ošklivým pádem. Došlo k němu při úterním super-G, v němž čtyřiatřicetiletá Američanka startovala jako šestnáctá v pořadí.
Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová | Foto: Reuters

Vonnová nezvládla jednu z prvních branek závodu, když příliš ostře přejela terénní vlnu a narazila přímo do praporku. Náraz ji katapultoval dopředu a podle dostupných záběrů dopadla lyžařská legenda nepříjemně na obličej a posléze doklouzala hlavou napřed do ochranné sítě. 

Na místo nehody se okamžitě sjeli záchranáři, ale Američanka poměrně brzy vstala a nakonec na svých lyžích dojela až do cíle, kde ji čekaly povzbudivé ovace diváků.

"Teď mě bolí celé tělo, na obličeji mám modřiny," řekla Vonnová televizi ÖRF. "Bojovala jsem a snažila se dát do toho všechno, ale nefungovalo to. Hlava přesně ví, co má dělat, abych vyhrála, ale tělo už nespolupracuje," uvedla  lyžařka, jejíž kariéru poznamenaly problémy s koleny.

Vonnové, která před šampionátem oznámila, že kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům odjede na MS své poslední dva závody kariéry, tak zůstává na programu už jen nedělní sjezd. Zdali do něj po dnešním pádu nastoupí zatím nepotvrdila.

Závod nakonec ovládla jiná Američanka Mikaela Shiffrinová.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 41 minutami

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

Na pole mezi obcemi Olšany u Prostějova a Lutín se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. "Třiapadesátiletý pilot cizí státní příslušnosti pád stroje startujícího v zahraničí nepřežil," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pilot v letadle cestoval sám. Příčiny a okolnosti budou vyšetřovat prostějovští kriminalisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. V Olomouckém kraji jde za poslední týden o druhou nehodu ultralehkého letadla. Minulý čtvrtek ultralight havaroval na Šumpersku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy