Vlhová a spol. měly výhodu. Nebylo to fér, slalomy jim nerušili, rýpla si Behramiová

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
25. 3. 2021 8:13
Mohla závěr sezóny ještě zdramatizovat, ale pořadatelé finále Světového poháru v Lenzerheide museli kvůli počasí poslední sjezd a super-G zrušit. Švýcarská lyžařka Lara Gutová Behramiová tak už neměla šanci dostihnout expertku na točivé disciplíny Slovenku Petru Vlhovou a ta ovládla celkové pořadí SP. V domácí reprezentantce tak zůstala pachuť z ročníku, který podle ní neproběhl úplně fér.
Lara Gutová Behramiová
Lara Gutová Behramiová | Foto: Reuters

V rychlostních disciplínách prokázala devětadvacetiletá Švýcarka nevídanou formu. Hlavně v superobřím slalomu naprosto dominovala. Vyhrála v něm čtyři závody Světového poháru i mistrovství světa. Ve sjezdu byla celkově třetí.

Právě proto Behramiovou naštvalo, že nemohla něco udělat s náskokem Vlhové v čele světového pořadí. Před finále v Lenzerheide ztrácela 96 bodů, ale pak organizátoři museli kvůli počasí zrušit sjezd i super-G. V sezoně se to navíc nestalo poprvé.

"Pokud zruší nějaký rychlostní závod, měli by udělat maximum pro to, aby ho nahradili závodem v jiném středisku," postěžovala si Gutová Behramiová. 

Když nebudeme počítat mistrovství světa, odjely lyžařky jen šest super-G a sedm sjezdů, zatímco slalomů se odjelo devět a obřích slalomů osm. 

"Slalomy se nerušily a jezdí se víc. V seriálu Světového poháru by měl být stejný počet závodů v každé disciplíně. Doufám, že v příští sezoně to bude v tomto ohledu spravedlivější," přeje si Švýcarka.

V Lenzerheide tak pak v sobotu stačilo Vlhové odjet slalom na šestém místě a už byla jistou majitelkou Velkého křišťálového glóbu. V nedělním obřím slalomu pak zklamaná Gutová Behramiová odstoupila hned za druhou bránou. Přitom i v této disciplíně je aktuální světovou šampionkou.

Media pak začala spekulovat, zda to nebylo kvůli tomu, že finále po zrušení rychlostních závodů bojkotovala.

"Tak to nebylo, chyběla mi energie a nechtěla jsem riskovat zranění. Akorát bych tím zkazila to hezké, na čem jsem makala celou sezonu. Věřila jsem, že mi závodní adrenalin pomůže, ale nestalo se," dodala.

Teď si prý chce hlavně odpočinout a věnovat se rodině. "Těžko se teď něco plánuje, ale na lyže se znovu postavím asi až někdy v dubnu," přiznala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy