Video: Ledecká si pro vyznamenání nepřijde. A stále doufá, že stihne oba šampionáty

Sport Sport
25. 10. 2018 12:08
Ester Ledecká věří, že se jí podaří přesvědčit Mezinárodní lyžařskou federaci, aby nekolidovaly termíny MS ve sjezdovém lyžování a ve snowboardingu. Podívejte se na záznam předsezonní tiskové konference dvojnásobné olympijské vítězky.
Sledujte tiskovou konferenci dvojnásobné olympijské vítězky ve sjezdovém lyžování a snowboardingu Ester Ledecké před zahájením sezony. | Video: DVTV

Praha - Už bude mít klid na přípravu a závodění. Ester Ledecká ve čtvrtek na tiskové konferenci přiznala, že podpis její reprezentační smlouvy se Svazem lyžařů ČR už je jen formalitou. 

"Jsem ráda, že se to konečně nějak vyřešilo, že agentura pracuje, jak má a bojuje za mě.V týmu máme role jasně dané, Olsen dělá prkna, Tomáš Bank mě trénuje a já jezdím z kopce dolů a Sport Invest zařizuje smlouvy, takže jsem ráda, že budu dál reprezentovat Českou republiku," řekla.

Zároveň přiznala, že si v neděli osobně nepřevezme vyznamenání od prezidenta republiky, protože bude pokračovat v přípravě na novou sezonu. Jinak ho ale přijme.

"Řešili jsme to doma, jestli je správný vyznamenání za takové situace přijmout. Postavila jsem se k tomu tak, že mě navrhl stát a občané České republiky a z tohohle postu vyznamenání přijmu," uvedla.

Dvojnásobná olympijská vítězka po úspěchu na hrách v Pchjongčchangu čelí někdy nereálným očekáváním, že se bude i na lyžích opakovaně umisťovat na čelných pozicích. Sama si ale myslí, že cesta na špičku pro ni bude ještě dlouhá. 

Zatímco na snowboardu byla Ledecká na olympiádě favoritkou, zlatou medailí v superobřím slalomu na lyžích šokovala celý sportovní svět. A veřejnost od ní nyní očekává, že to zopakuje. "Často se s tím teď setkávám, že spousta lidí ode mě čeká daleko víc, než si myslím, že jsem schopna dosáhnout tady v tom místě mé kariéry, kde teď zrovna jsem. Musím říct, že druhý nejlepší výsledek bylo sedmnácté místo v super-G, a to mě vždycky vrací zpátky do reality," řekla Ledecká na dnešní tiskové konferenci.

Zopakovala, že se bude při každém startu snažit zajet tu nejlepší jízdu a vyhrát. "Ale myslím, že se na tu špičku budu dostávat ještě dlouho. Doufám, že co nejkratší dobu, ale jsem realistická a vím, že to trvá. Já budu trpělivá a budu se snažit zlepšovat krok po kroku," doplnila.

Po povedené přípravě v rychlostních disciplínách trenér Bank věří, že se může prosadit hned při vstupu do Světového poháru. "Ještě není, ale bude připravená dobře. A doufám, že hned na prvních závodech v Lake Louise bude atakovat první desítku," prohlásil.

Ledecká pořád nemá úplně jasno, jak vyřeší kolizi lyžařského a snowboardového MS. "Můj snowboardový trenér Justin Reiter už asi poosmé píše na mezinárodní svaz a snaží se nějak posunout termín toho snowboardového závodu, abych mohla jet obojí. Já pořád věřím v tuhle variantu, ačkoliv je to asi naivní pud sebezáchovy. Já bych prostě ráda jela obojí. Ale budu se muset rozhodnout tak, nebo tak," přemítala.

Pravděpodobnější je její start v Aare na lyžařském MS. "Máme předběžný plán, kde je to napsané do mistrovství světa a počítá se s tím, že se pojede na lyže. Samozřejmě podle průběhu sezony se s tím může něco dělat," řekl Bank.

Ledecká se pod jeho vedením chtěla v této sezoně věnovat více i technickým disciplínám. Mimo jiné kvůli březnovému SP ve Špindlerově Mlýně. Trénink obřího slalomu jí ale zatím výrazně narušuje počasí. "Už v Chile nám to zhatilo nejdřív málo sněhu a pak moc sněhu. A teď nám to možná taky zhatí moc sněhu, protože máme v plánu čtyři dny intenzivního tréninku obřího slalomu, ale ta předpověď je strašná," řekl Bank. 

Poslední dva týdny věnovala Ledecká snowboardu. "Teď jsem se vrátila ze soustředění v Itálii. Najezdila jsem spoustu kilometrů. Mohli jsme využívat skútr, to bylo super, najezdili jsme až dvacet kilometrů za den. Máme dobrá prkna, zkoušeli jsme nové věci v technice. Mám ještě spoustu rezerv, doufám, že v příští sezoně budu zase o kus rychlejší," dodala třiadvacetiletá sněhová "obojživelnice".

 

Právě se děje

před 5 minutami

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy