Veteráni Janda a Matura se nekvalifikovali do úvodního závodu Světového poháru

ČTK ČTK
24. 11. 2016 19:21
Z původní šestice skokanů na lyžích se do prvního závodu Světového poháru nekvalifikovala pouze dvojice Čechů. V úvodním závodě se nepředstaví veteráni Jakub Janda a Jan Matura.
Český skokan Jakub Janda na tréninku v Soči
Český skokan Jakub Janda na tréninku v Soči | Foto: Reuters

Ruka - Veteráni Jakub Janda a Jan Matura se nekvalifikovali do úvodního závodu Světového poháru skokanů na lyžích ve finské Ruce. V pátek tak budou z původní české šestice závodit Lukáš Hlava, Vojtěch Štursa, Tomáš Vančura a Roman Koudelka.

Právě Koudelka předvedl z českého týmu nejdelší skok 139 m. Účast v závodě měl však spolu s dalšími devíti skokany jistou díky výsledkům z minulé sezony.

Kvalifikaci vyhrál výkonem 141,5 m Polák Maciej Kot. Hlava byl za 133 m dvanáctý, jednadvacetiletý Štursa (123,5 m) šestadvacátý a o rok mladší Vančura (120,5 m) tři místa za ním. Třicátníci Janda (98 m) s Maturou (96,5 m) skončili v poslední šesté desítce.

O první body SP v nové sezoně se bude v pátek skákat od 17:00.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Nedávný masakr v Burkině Faso spáchaly děti ve věku 12 a 15 let

Většina ozbrojenců, kteří na začátku června v Burkině Faso zabili přes 130 lidí, byly děti ve věku od 12 do 15 let. Oznámila to s odvoláním na OSN a místní vládu agentura Reuters.

Skupina ozbrojenců v noci na 5. června zaútočila ve vesnici Solhan na hranici s Nigerem, postřílela civilisty a vypálila domy. Šlo v Burkině Faso o dosud největší akci radikálů hlásících se k teroristickým organizacím Islámský stát a Al-Káida.

Vládní mluvčí Ousseni Tamboura řekl, že většina útočníků byly děti, na což rychle reagovala OSN. Dětský fond OSN UNICEF ve svém prohlášení uvedl, že "s rozhodností odsuzuje verbování dětí a dospívajících do nevládních ozbrojených skupin". "Je to závažné porušení jejich základních práv," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Nové sankce EU proti Bělorusku zakazují dovoz i přepravu ropných produktů pocházejících z této země, dovoz potaše nebo udělování půjček.

Další zprávy