Ve Švédsku zemřel bývalý skokanský kouč Bulín, vedl Rašku i Kodejšku

ČTK ČTK
31. 5. 2021 14:50
V 86 letech zemřel ve Falunu úspěšný trenér skokanů na lyžích Jáchym Bulín.
Jiří Raška a Jáchym Bulín (1972)
Jiří Raška a Jáchym Bulín (1972) | Foto: SLČR

Pod jeho vedením se stal Karel Kodejška v roce 1975 mistrem světa v letech na lyžích. K medailím ze světových skokanských šampionátů pomohl v roli reprezentačního kouče také Jiřímu Raškovi a Rudolfu Höhnlovi. O Bulínově úmrtí dnes informoval český lyžařský svaz.

Rodák z polské strany Krkonoš se během aktivní kariéry stal dvakrát mistrem Československa a startoval na olympijských hrách v Cortině d'Ampezzo v roce 1956. O dva roky později skončil třináctý na Turné čtyř můstků.

Kvůli zranění přišel Bulín o účast na olympiádě ve Squaw Valley, ukončil kariéru a začal trénovat. V roce 1970 převzal skokanskou reprezentaci od legendárního Zdeňka Remsy a slavil se svými svěřenci medailové úspěchy. Po osmi letech ho vystřídal u národního týmu Raška a Bulín přijal nabídku vést švédskou reprezentaci, v níž trénoval i Jana Boklöva, průkopníka V-stylu.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy