Učení? Vždy si najdu něco zábavnějšího, říká Samková. Saxofon zase radši uklidila

av av
21. 5. 2020 8:11
Plánovala, že se během volnějších týdnů konečně s vervou pustí do učení. Studentka Fakulty tělesné výchovy a sportu v Praze Eva Samková ale nakonec dala přednost "zábavnějším" činnostem, jak přiznala v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Elitní snowboardistka a olympijská vítězka trénuje na Julisce atletiku a dokonce vytáhla z futrálu svou dávnou lásku: saxofon. I když jen na chvilku.
Eva Samková.
Eva Samková. | Foto: Toyota ČR

Jak byste srovnala svoji fyzičku před a po karanténě?

Když začala karanténa, tak jsem zrovna skončila sezónu, takže fyzičku jsem měla pořád ještě dobrou. Ale samozřejmě čtrnáct dnů jsem ji poctivě dodržovala a nic moc jsem nedělala. Tak teď na ni začínám zase pořádně makat.

Jak momentálně vypadá váš trénink? 

Chodím trénovat každý den na Julisku, tam se věnuji atletice. A ráda jezdím na kolo, když čas dovolí, vyrazím někam do přírody nebo domů do Krkonoš. V podstatě klasická letní příprava, akorát posilovna teď na chvilku vypadla.

Dokážete nacházet motivaci připravovat se svědomitě v tomhle nejistém období?

Pro mě je stěžejní podzim a začátek zimy, a to je zatím ve hvězdách. Tenhle stav je pro mě v podstatě normální jako každý jiný rok v tuhle dobu.

Mluvila jste o tom, že se budete během pauzy učit, jak se vám to daří a kolik času škole věnujete?

Přiznávám, že tohle se mi moc nedaří. Nechce se mi do učení a vždycky si najdu zábavnější činnost, které se můžu věnovat. To zná asi každý student. Ale už se do toho pomalu začínám dostávat, tak snad mi to vydrží.

Jaký je váš názor na povinnost nosit roušky a na jiná koronavirová opatření? 

Názor na to nemám, prostě dodržuji to, co se má. Když je potřeba, roušku mám a když ne, tak ji nemám. Nějaký smysl to asi má, když se u nás šíření nemoci udrželo v únosné míře. Teda zatím.

Byla opatření podle vás opodstatněná, nebo si myslíte, že by sport neměla tolik ovlivňovat?

Nejsem epidemiolog a tak není na místě, abych se k tomu vyjadřovala. Respektuju nařízení a snažím se dělat všechno proto, abych byla zdravá já a lidi kolem mě. Vzhledem k tomu, že mě to opravdu nepostihlo v hlavní sezoně a zatím není ani nijak narušena ta další, tak to neřeším.

Máte obavy z toho, že by mohl koronavirus proměnit váš sport do budoucna? 

Netuším, uvidíme. Možná se změní, možná ne. Jak říkám, tohle je věc, kterou momentálně neví asi nikdo.

Jaké netradiční tréninkové i volnočasové činnosti jste během pauzy stihla?

Párkrát jsem si zahrála na saxofon, vařila jsem a pekla. Chodím hodně na koně. Tohle jsou pro mě docela netradiční věci, protože v sezoně je moc nestíhám, tak jsem za to ráda.

Zastavme se u saxofonu. Jak vám to šlo? 

Hrála jsem prvních čtrnáct dní v karanténě a moc mi to nešlo, tak jsem toho raději nechala, aby mě to neodradilo úplně. Zvažuju, že bych si měla najít učitele, aby to vůbec dávalo smysl.

Viděla jste už bývalou spolužačku a kamarádku Karolínu Erbanovou, jak jí jde hokej? Co vlastně říkáte její sportovní proměně?

Nebyla, protože jsem byla v karanténě přímo v Praze. Sem tam si s Kájou píšeme, ale hrát jsem ji ještě neviděla. Jinak si myslím, že je to super. Dělá to, co ji baví a to je nejdůležitější. Alespoň pro mě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Hokejovou extraligu by měla od nové sezony opět řídit APK místo svazu

Řízení hokejové extraligy by měla od příští sezony převzít od hokejového svazu po deseti letech zpátky Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH). Kluby to odsouhlasily na dnešní valné hromadě

Český svaz ledního hokeje (ČSLH) řídí soutěž od června 2012. Na pozici ředitele extraligy nastoupil tehdy bývalý obránce Josef Řezníček a ve funkci působí dodnes. APK LH chce převzít moc nad domácí nejvyšší soutěží už delší dobu a nyní k tomu směřuje.

"Kluby odsouhlasily, že ve smyslu uzavřeného memoranda mezi APK LH a ČSLH ze 7. června 2016 požádají ČSLH, aby se APK LH od sezony 2022/23 stala řídícím orgánem extraligy. Současně kluby vzaly na vědomí výstupy z jednání mezi pracovní skupinou APK LH a zástupci ČSLH," uvedla asociace v tiskové zprávě.

před 26 minutami

Organizovaný gang cizinců vykrádal dodávky, přišel si tím na téměř 1,3 milionu

Policisté z Královéhradeckého kraje obvinili ze zločinu krádeže šest cizinců, kteří několik měsíců po celé zemi vykrádali dodávková vozidla. Tři z obviněných jsou ve vazbě. Organizovaná skupina se zaměřovala na vykrádání zásobovacích dodávek, kde byl předpoklad, že řidič bude mít v kabině tržbu. Obvinění muži od konce srpna do poloviny ledna vykradli nejméně 22 vozidel, první z nich na Náchodsku. Způsobili škodu téměř za 1,3 milionu korun, řekla ve čtvrtek mluvčí krajské policie v Hradci Králové Iva Kormošová. Podle policie šlo o velmi sofistikovanou majetkovou trestnou činnost.

"Cizinci si vytipovávali dodávky, které sledovali a čekali na vhodnou příležitost k vniknutí do kabiny. Vyčkávali, až řidič opustí z nějakého důvodu auto," uvedla Kormošová.

Buď měli pachatelé štěstí, že řidič nechal dveře otevřené, nebo rozbili boční okénko. "V některých případech u vozidla nenápadně propíchli pneumatiku, auto sledovali až do okamžiku, kdy řidič musel zastavit. Když měnil pneumatiky, vnikli mu do kabiny," uvedla Kormošová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy