Ledecká si v tréninku na sjezd polepšila, Štuhecová nadělila Vonnové osm desetin

Sport ČTK Sport, ČTK
9. 2. 2017 12:58
Ester Ledecká v tréninku sjezdařek v rámci mistrovství světa zajela tčtyřiaadvacátý nejrychlejší čas, na vítěznou Ilku Štuhecovou ztratila dvě a půl sekundy. 82 setin za Slovinkou zaostala americká hvězda Lindsey Vonnová, která zajela až čtvrtý nejrychlejší čas tréninku. Pavla Klicnarová dojela do cíle se 49. časem, Kateřina Pauláthová 53. Ženský sjezd se ve Sv. Mořici pojede nejprve v pátek jako součást kombinace a pak v neděli samostatně.
Ilka Štuhecová při tréninku na sjezd ve Sv. Mořici 2017
Ilka Štuhecová při tréninku na sjezd ve Sv. Mořici 2017 | Foto: Reuters

Mistrovství světa v sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici - tréninky na sjezd:

Ženy: 1. Štuhecová (Slovin.) 1:33,37, 2. F. Suterová (Švýc.) -0,53, 3. Scheyerová (Rak.) -0,80, ...24. Ledecká -2,42, 49. Klicnarová -4,46, 53. Pauláthová (všechny ČR) -4,74.

Trénink mužů byl po 24 lyžařích kvůli mlze zrušen.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Americký diplomat jednal v Jižní Koreji o jaderné diplomacii, KLDR odmítá obnovit dialog

Náměstek amerického ministra zahraničí Stephan Biegun ve středu jednal s jihokorejskými představiteli o stagnující jaderné diplomacii na Korejském poloostrově. Návštěva hlavního amerického diplomata pro rozhovory se Severní Koreou se uskutečnila v době, kdy KLDR opakovaně odmítá obnovit s USA dialog. Biegun po setkání s jihokorejským jaderným vyslancem I Tu-hunem prohlásil, že USA i Jižní Korea budou pokračovat v diplomatické snaze eliminovat severokorejské jaderné zbraně a vytvořit trvalejší mír na poloostrově, napsala agentura AP.

Podle amerického emisara Spojené státy nežádaly o žádné setkání se severokorejskými představiteli během Biegunovy cesty do Jižní Koreje. Návštěva následovala krátce poté, co náměstkyně severokorejského ministra zahraničí Čche Son-hui v prohlášení uvedla, že KLDR neobnoví rozhovory, dokud Washington neskoncuje s tím, co Pchjongjang vnímá jako "nepřátelskou politiku".

Zdroj: ČTK
Další zprávy