Švýcaři v soutěži družstev doplnili zlatou sbírku, českým lyžařům se na MS nedařilo

12. 2. 2019 18:00
Čeští lyžaři Gabriela Capová, Ondřej Berndt, Martina Dubovská a Jan Zabystřan vypadli v soutěži družstev na mistrovství světa v Aare hned v osmifinále. V souboji s bronzovým týmem z loňských olympijských her Norskem neuspěli ani v jedné jízdě a prohráli 0:4. Zlato získala stejně jako na olympiádě v Pchjongčchangu reprezentace Švýcarska.
Švýcaři Aline Daniothová, Wendy Holdenerová, Daniel Yule a Ramon Zenhaeusern slaví titul v závodě družstev na MS 2019 v Aare. | Foto: Reuters

Závod českého týmu poznamenaly zmatky před druhou jízdou. Do ní byl na startu připraven Zabystřan, ale na poslední chvíli musel své místo přepustit Berndtovi, který pak na Sebastiana Fosse-Solevaaga nestačil.

Zabystřan potom na závěr prohrál s Leifem Nestvoldem-Haugenem už za rozhodnutého stavu, před tím totiž také Capová nestačila na Theu Luise Stjernesundovou a Dubovská na Kristin Lysdahlovou.

Švýcarští lyžaři ve finále porazili Německo a vybojovali tak poslední zlato, které v národní sbírce chybělo. O jejich vítězství při remíze 2:2 rozhodl až rozdíl v součtu nejlepších časů. Wendy Holdenerová získala v Aare druhý titul, když navázala na triumf z kombinace. Bronz vybojovala Itálie.