Konečně je to cool, raduje se Samková. Svaz lyžařů ČR mění tvář

ČTK Sport ČTK, Sport
18. 11. 2020 21:14
Svaz lyžařů České republiky se chce přiblížit fanouškům moderní komunikací, mění proto název. Pro instituce sice zůstane zachováno původní oficiální označení, ale prezentovat se chce i se snowboardingem a nově bude vystupovat jako Czech Ski and Snowboard (České lyžování a snowboarding). Svaz to oznámil v tiskové zprávě.
Video: Czech Ski and Snowboard!

"S velkou pokorou ctíme tradici vytvořenou a hýčkanou mnoha generacemi našich předchůdců. Nelze se ale jen odkazovat na slavnou historii. Chceme držet krok s dobou i v oblasti digitální komunikace. Nová vizuální identita je součástí dlouhodobé strategie svazu," uvedl prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Heřmanský.

Hlavním motivem "moderní" vizuální identity je symbol společný pro lyžování a snowboarding - stopy ve sněhu. Dvě užší lyžařské a jedná širší snowboardová jsou implementovány do české vlajky, která je ve znaku dlouhodobě.

Na logo a název navazuje i kolekce oblečení. "Konečně je to cool! Líbí se mi, když jsou věci promyšlené do detailu. Myslím si, že by to mohlo fanoušky oslovit," uvedla olympijská vítězka a mistryně světa ve snowboardcrossu Eva Samková. "Mladé generaci se to bude líbit, ale bude chvíli trvat, než si na to zvykneme, protože to je velká změna," doplnila olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová.

Svaz lyžařů České republiky přitom zůstává oficiálním názvem. "Zejména ale pro komunikaci formálního charakteru například směrem k Mezinárodní lyžařské federaci či státní správě. Czech Ski and Snowboard a obecně nová vizuální identita bude využívána ke každodenní komunikaci se závodníky, členy, fanoušky a širokou veřejností," uvedl generální sekretář svazu Jakub Čeřovský.

Díky snowboardingu slavila Česká republika v poslední době dvě olympijská zlata, několik titulů z mistrovství světa a křišťálové glóby za triumfy ve Světovém poháru. O jeho začlenění do názvu se dlouho diskutuje a musela by to posvětit valná hromada.

Faktem je, že ani světová organizace FIS - tedy Mezinárodní lyžařská federace - snowboarding v názvu nenese, stejně jako svazy v Rakousku či Německu, kde ale mají pod sebou i biatlon. Ve Spojených státech funguje svrchovaná organizace pod názvem U.S. Ski & Snowboard.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy