Sportovní dvojice Suej Wen-ťing a Chan Cchung vyhrála MS

21. 3. 2019 6:27
Čínští krasobruslaři Suej Wen-ťing a Chan Cchung jsou podruhé v životě mistry světa ve sportovních dvojicích. Na šampionátu v japonské Saitamě díky nejlepší volné jízdě porazili o více než šest bodů Rusy Jevgeniji Tarasovovou a Vladimira Morozova, kteří vedli po krátkém programu. Čeští reprezentanti Hanna Abraževičová a Martin Bidař si při společném debutu na velké akci polepšili na 18. místo.
Hanna Abraževičová a Martin Bidař na MS 2019
Hanna Abraževičová a Martin Bidař na MS 2019 | Foto: Reuters

Nejlepší čínská sportovní dvojice kvůli partnerčiným zdravotním problémům přišla o podzimní část sezony a ani při vítězství na mistrovství čtyř kontinentů ještě nebyla ve špičkové formě. Na MS ale tréninkové manko stříbrných olympijských medailistů nebylo znát, jeli naprosto suverénně a navázali na titul z roku 2017.

Tarasovová s Morozovem jsou stejně jako loni stříbrní. I oni předvedli nejlepší volnou jízdu sezony, ale doplatili mimo jiné na partnerovu nejistotu při sólových skocích.

Bronz získali další Rusové Natalia Zabijaková a Alexander Enbert, pro něž je to první medaile na MS. Dopracovali se k ní vyrovnanými výkony, v krátkém programu i ve volné jízdě obsadili čtvrtou příčku. Dnes je předčili úřadující mistři Evropy Vanessa Jamesová a Morgan Cipres z Francie, kteří se ale vinou dvojitého toeloopu místo trojitého v partnerově podání posunuli ze sedmé jen na pátou příčku.

Potřetí na MS startoval Bidař, ale s Abraževičovou zatím nedosahuje takové výkonnosti jako s Annou Duškovou, s níž vstupovali na seniorskou scénu jako juniorští mistři světa. Šestnáctiletá běloruská rodačka, která byla nejmladší a nejméně zkušenou krasobruslařkou ve startovním poli, byla nejistá při výjezdech řady skoků. Při odhozeném flipu upadla, přesto se nově složená dvojice při třetím společném závodě odpoutala z poslední příčky po krátkém programu. Polepšila si o jedno místo na 18. příčku.

Mistrovství světa v krasobruslení v Saitamě (Japonsko):

Sportovní dvojice - konečné pořadí: 1. Suej Wen-ťing, Chan Cchung (Čína) 234,84, 2. Tarasovová, Morozov (Rus.) 228,47, 3. Zabijaková, Enbert (Rus.) 217,98, 4. Čcheng Pcheng, Jang Ťin (Čína) 215,84, 5. Jamesová, Cipres (Fr.) 215,19, 6. Bojkovová, Kozlovskij (Rus.) 210,30, …18. Abraževičová, Bidař (ČR) 140,02.

8:00 muži - krátký program.