Ledecká upřednostnila lyže. Paralelní slalom vyhrála v 45 letech Rieglerová

ČTK ČTK
8. 1. 2019 20:28
Rakouská snowboardistka Claudia Rieglerová vyhrála paralelní slalom Světového poháru v Bad Gasteinu a ve 45 letech se stala nejstarší vítězkou v seriálu v historii. Při neúčasti Ester Ledecké, která dala přednost lyžařskému tréninku, byla Rieglerová nejrychlejší už v kvalifikaci a bez zaváhání zvládla i všechna vyřazovací kola.
Claudia Rieglerová
Claudia Rieglerová | Foto: ČTK

Při svém 331. individuální startu ve Světovém poháru vybojovala Rieglerová šesté vítězství. Mistryně světa v paralelním obřím slalomu z roku 2015 ve finále porazila Polku Aleksandru Krolovou a na domácím svahu v Bad Gasteinu slavila premiérový v triumf.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy