Smutná vzdala druhý "lauf" ve Švédsku. S křečí bojovala, ale marně

ČTK ČTK
21. 3. 2021 13:52
Druhý závod seriálu dálkového běhu Ski Classics během jediného víkendu Kateřina Smutná nedokončila. Po šestém místě v sobotním Välädalsrennetu na 54 kilometrů dnes nejlepší česká "laufařka" vzdala kvůli křeči v ruce. Tassasen Criterium zkrácené z plánovaných 64 km o deset vyhráli domácí lídři seriálu Lina Korsgrenová a její švédský krajan Emil Persson.
Kateřina Smutná
Kateřina Smutná | Foto: Svaz lyžařů ČR

Smutná vzdala zhruba v polovině. "Na 25. kilometru mě chytla při stromečku křeč do pravé ruky a s tím se prostě nedalo nic dělat. Musela jsem to protáhnout, a když jsem jela dál, přišla znova. Být to někde dál na trati, tak bych závod dojela, ale zbývala ještě polovina a to nešlo," uvedla v tiskové zprávě svého týmu eD system Bauer.

Korsgrenová dnes vybojovala již pátý triumf ze sedmi závodů této zimy, Persson má o jeden méně. Z českých lyžařů skončil nejvýše na 37. místě Stanislav Řezáč s odstupem více než minuty na Perssona.

Smutná v předchozích šesti závodech sezony skončila nejlépe třetí na Jizerské padesátce, třikrát byla pátá, jednou šestá a jedenáctá. Seriál završí již v sobotu nejdelší závod na 100 kilometrů Aarefjällsloppet. Původní dubnové Reistadlopet a Ylläs-Levi byly kvůli epidemické situaci s covidem-19 zrušeny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Mlékárna Madeta zdraží od ledna výrobky o víc než deset procent

Největší česká mlékárna Madeta zdraží ceny výrobků od ledna 2022 o víc než deset procent. Ještě v polovině října předpokládala, že stoupnou o dvě až tři procenta. Příčinou jsou stále rostoucí ceny pohonných hmot i energií. Uvedl to generální ředitel Madety Milan Teplý.

"Sice jsem před několika týdny předpokládal, že zdražíme o dvě až tři procenta, bude to ale o víc, a vůbec mě to netěší. Všechny vstupy neustále zdražují, energie, nafta, obal. Prostě všechno. A my nemůžeme prodávat pod cenou," řekl Teplý. O víc než desetiprocentním zdražení dnes informoval Český rozhlas.

Madeta zdraží, protože má vyšší náklady, rostou ceny nafty, elektřiny i obalů. Vedení mlékárny zároveň očekává, že kvůli všeobecnému zdražování klesne kupní síla v zemi. Předpokládá i konkurenční boj mezi českými mlékárnami a dovozem.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Exposlanci Škárkovi soud za nenávistné výroky o nedonošených dětech snížil podmíněný trest

Na deset měsíců se zkušební lhůtou jeden a půl roku snížil v úterý odvolací Krajský soud v Plzni trest bývalému předsedovi strany Věci veřejné a někdejšímu poslanci Jaroslavu Škárkovi za jeho loňské nenávistné výroky o nedonošených dětech, mentálně postižených lidech či o neziskových organizacích. Na svůj veřejně přístupný profil na Facebooku Škárka tehdy kromě jiného napsal o předčasně narozených dětech s nízkou porodní hmotností, že jsou to "nevyvinuté zrůdy".

Soud tak zmírnil srpnový verdikt Okresního soudu Plzeň - sever, který Škárkovi vyměřil roční podmíněný trest s dvouletou zkušební lhůtou. Za podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod hrozilo bývalému politikovi až tříleté vězení.

Rozsudek je pravomocný. Lze proti němu pouze podat dovolání k Vrchnímu soudu. Škárka, který se odvolal proti verdiktu o vině i proti výši trestu vyměřeného okresním soudem, bude v případu pokračovat dál, řekl po vynesení rozsudku. "Nepovažuji za správné, aby tato společnost udělovala tresty za odlišný názor," řekl. I v obhajobě u okresního soudu argumentoval svobodou slova.

Dnes u soudu padesátiletý Škárka nevypovídal. U okresního soudu se ale k napsání příspěvku přiznal. Řekl, že příspěvek psal pod vlivem většího množství vypitého vína. Vyjádřil lítost především nad expresivní formou svého vyjadřování, obsah ale hájil. Chtěl prý otevřít diskusi o daných tématech. "Je mi líto formy, kterou jsem zvolil, asi jsem nedomyslel, že by se to opravdu někoho mohlo dotknout," uvedl v srpnu Škárka u okresního soudu.

Další zprávy