Smutná doběhla v Birkebeinerrennetu s batohem pátá, Řezáč 22.

16. 3. 2019 11:51
Kateřina Smutná obsadila v dálkovém běhu na lyžích s batohem Birkebeinerrennet v Norsku páté místo a udržela druhou příčku v průběžném pořadí seriálu Ski Classics. Závod na 54 kilometrů klasicky vyhrála potřetí za sebou dvojnásobná olympijská vítězka a mistryně světa Polka Justyna Kowalczyková, mezi muži byl nejrychlejší Nor Petter Eliassen. Nejlepší z Čechů Stanislav Řezáč dokončil závod, který se běhá tradičně s batohem se zátěží 3,5 kilogramu, stejně jako loni na 22. místě. Za Eliassenem zaostal čtyřnásobný vítěz Birkebeinerrennetu Řezáč téměř o osm minut.
Kateřina Smutná na Birkebeinerrennetu 2019
Kateřina Smutná na Birkebeinerrennetu 2019 | Foto: eD system Bauer Team

Birkebeinerrennet, závod Ski Classics v dálkovém lyžování (54 km klasicky se zátěží):

Muži: 1. Eliassen (Nor./BN Bank) 2:23:47,7, 2. Nygaard (Nor./Ragde Eiendom) -2:03,8, 3. Östensen (Nor./BN Bank) -2:05,7, …22. Řezáč (ČR/Slavia Pojišťovna) -7:52,3, 51. Pliska -17:53, 81. Janeček (oba ČR/Silvini Madshus) -22:39,8.

Ženy: 1. Kowalczyková (Pol./Trentino) 2:51:31,6, 2. Johanssonová Norgrenová (Švéd./Lager 157) -2:41,3, 3. Öyreová Slindová (Nor./Koteng) -4:23,3, …5. Smutná (ČR/eD system Bauer) -6:52,3.