reklama
 
 

Slunný výjezd na Ještěd vyhráli Šrail, Smutná jela svůj závod

30. 9. 2018 18:27
Poslední tituly mistrů ČR v běhu na kolečkových lyžích jsou rozdány. Tečku za závodním víkendem udělal tradiční a velmi náročný dvanáctikilometrový výjezd na Ještěd.

Liberec - Jan Šrail a potřetí v řadě Kateřina Smutná zvládli nejlépe dvanáctikilometrový výjezd na Ještěd v rámci mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích. Zatímco Šrail vystoupal na vrchol v čase 39:07,7 minuty a vyhrál o dvě sekundy před Michalem Novákem, Smutná neměla konkurenci.

Šrail se z titulu radoval podruhé v kariéře a navázal na předloňský úspěch. "Zvlášť jsem se na tento víkend nepřipravoval, ale právě tohle byl závod, na který jsem si věřil určitě nejvíc. Jsem moc rád, že jsem si titul vybojoval zpátky," uvedl na webu svazu Šrail, který se s týmem Lukášem Bauera specializuje na dálkové běhy.

Ve finiši si Šrail na mistra republiky z pátečního sprintu Nováka nevěřil. "Nebyl jsem vůbec přesvědčený, že vyhraju. Ale posledních sto metrů před cílem jsem nastoupil, najednou mezi námi byla mezera pět metrů a už jsem si to pohlídal," řekl.

Novák přišel o víkendový hattrick. Po sprintu totiž vyhrál i sobotní závod na 15 kilometrů volně. "Trošku jsem to v hlavě měl, ale vůbec jsem se k tomu neupínal. S Honzou Šrailem to bylo vyrovnané. Celkově jsem ale hodně spokojený. Myslím, že mé výkony byly technicky i fyzicky na dobré úrovni," řekl Novák.

Laufařka Smutná vyhrála suverénně v čase 46:06,4. Druhou Barboru Havlíčkovou za sebou nechala téměř o dvě minuty, třetí skončila Adéla Boudíková.

"Letos se mi jelo asi nejlíp ze všech ročníků, kterých jsem se zúčastnila. Chvilku jsem bojovala s kolečkovými lyžemi, ale pak jsem se srovnala a vypracovala si náskok. Tím pádem jsem potom mohla být v klidu a jela jsem si vlastně už jenom svůj závod. Jelo se mi dobře, jsem moc spokojená," radovala se Smutná.

Běžcům na lyžích začne Světový pohár 30. listopadu v norském Lillehammeru, seriál dálkových běhů Ski Classics se rozjede tentýž den v Livignu.

Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích v Liberci - 12 km běh do vrchu klasicky (Janův Důl - Ještěd):

Muži: 1. Šrail (Sport Club Plzeň) 39:07,7, 2. M. Novák (K. Vary) -2,1, 3. Bešťák (Dukla Liberec) 29,6.

Ženy: 1. Smutná 46:06,4, 2. Havlíčková (obě Dukla Liberec) -1:52,7, 3. Boudíková (SK Nové Město n.M.) -2:01,2.

autor: ČTK | 30. 9. 2018 18:27

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama