Slalomářům začíná ve finském Levi sezona, Strachová chce na začátku svého 15. ročníku na pódium

ČTK ČTK
11. 11. 2016 17:35
O víkendu začíná sezona slalomářům. Šárka Strachová vstoupí ve finském Levi do své patnácté sezony.
SP ve slalomu ve Flachau: Šárka Strachová
SP ve slalomu ve Flachau: Šárka Strachová | Foto: ČTK

Levi - Lyžařka Šárka Strachová o víkendu vstoupí do sezony, která bude její patnáctou ve Světovém poháru. Ráda by v ní bojovala o malý Křišťálový globus za slalom a uspěla na mistrovství světa. Sezona slalomářům začne v Levi, kde v sobotu pojedou ženy a v neděli je na programu závod mužů. Vedle Strachové jsou ve Finsku také Martina Dubovská s Gabrielou Capovou a Kryštof Krýzl.

"Jsem připravená," uvedla Strachová. "Je lehká nervozita, protože až závod ukáže, jak na tom jsem. Takhle to ale mají všichni, je to cítit na všech," řekla jednatřicetiletá mistryně světa z roku 2007.

Motivaci stále mám, říká Strachová

Ráda by držela krok s nejlepšími. "Lépe být krok před nimi," pousmála se. "Motivaci stále mám, chci atakovat stupně vítězů, nejlépe ten nejvyšší," prohlásila. Nevyloučila, že by si kariéru prodloužila až do olympiády v Pchjongčchangu v roce 2018.

Zatímco loni se v Levi kvůli nedostatku sněhu nejelo, letos je situace opačná. Na severu se teploty v týdnu přiblížily k minus 20 stupňům a předpověď neslibuje moc velké oteplení. "Trať je prolitá vodou a je díky tomu výborná, takže to bude hezký závod, má být i hezké počasí," komentovala to Strachová na facebooku. "Dá se to vydržet, jen si musíme po létě zvyknout," přidal se Krýzl na svazových stránkách.

I on je na závod nažhavený. "Sníh je super a moc se těším, slalom mě moc baví," prohlásil lyžař, jenž se v přípravě na sezonu potýkal se zraněním kotníku, který ho ale už nelimituje. "Cítím se dobře, jen mám málo naježděných branek, potřeboval bych mít tak o deset dní víc. Ale ty jízdy jsou i tak rychlé," radoval se.

 

Právě se děje

Další zprávy