Slalomářům začíná ve finském Levi sezona, Strachová chce na začátku svého 15. ročníku na pódium

ČTK ČTK
11. 11. 2016 17:35
O víkendu začíná sezona slalomářům. Šárka Strachová vstoupí ve finském Levi do své patnácté sezony.
SP ve slalomu ve Flachau: Šárka Strachová
SP ve slalomu ve Flachau: Šárka Strachová | Foto: ČTK

Levi - Lyžařka Šárka Strachová o víkendu vstoupí do sezony, která bude její patnáctou ve Světovém poháru. Ráda by v ní bojovala o malý Křišťálový globus za slalom a uspěla na mistrovství světa. Sezona slalomářům začne v Levi, kde v sobotu pojedou ženy a v neděli je na programu závod mužů. Vedle Strachové jsou ve Finsku také Martina Dubovská s Gabrielou Capovou a Kryštof Krýzl.

"Jsem připravená," uvedla Strachová. "Je lehká nervozita, protože až závod ukáže, jak na tom jsem. Takhle to ale mají všichni, je to cítit na všech," řekla jednatřicetiletá mistryně světa z roku 2007.

Motivaci stále mám, říká Strachová

Ráda by držela krok s nejlepšími. "Lépe být krok před nimi," pousmála se. "Motivaci stále mám, chci atakovat stupně vítězů, nejlépe ten nejvyšší," prohlásila. Nevyloučila, že by si kariéru prodloužila až do olympiády v Pchjongčchangu v roce 2018.

Zatímco loni se v Levi kvůli nedostatku sněhu nejelo, letos je situace opačná. Na severu se teploty v týdnu přiblížily k minus 20 stupňům a předpověď neslibuje moc velké oteplení. "Trať je prolitá vodou a je díky tomu výborná, takže to bude hezký závod, má být i hezké počasí," komentovala to Strachová na facebooku. "Dá se to vydržet, jen si musíme po létě zvyknout," přidal se Krýzl na svazových stránkách.

I on je na závod nažhavený. "Sníh je super a moc se těším, slalom mě moc baví," prohlásil lyžař, jenž se v přípravě na sezonu potýkal se zraněním kotníku, který ho ale už nelimituje. "Cítím se dobře, jen mám málo naježděných branek, potřeboval bych mít tak o deset dní víc. Ale ty jízdy jsou i tak rychlé," radoval se.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy