Skvělý český lyžařský víkend pokračuje: Smutná vyhrála v Itálii čtvrtý maraton Ski Classics za sebou

11. 2. 2017 13:06
Lyžařka Kateřina Smutná vyhrála počtvrté v řadě závod dálkového lyžování Ski Classics.
Kateřina Smutná
Kateřina Smutná | Foto: Svaz lyžařů ČR

Cortina d'Ampezzo - Kateřina Smutná si v seriálu dálkových běhů na lyžích Ski Classics připsala čtvrté vítězství za sebou, když vyhrála závod Toblach - Cortina d'Ampezzo na 50 km. Stejně jako před dvěma týdny v jiném italském závodu Marcialonze a předtím na švýcarské La Diagonele triumfovala před Švédkou Brittou Johanssonovou Norgrenovou.

Tentokrát svou soupeřku v boji o celkové prvenství v seriálu Smutná porazila o 3,7 sekundy. V průběžné klasifikaci snížila náskok švédské lyžařky na 45 bodů. Smutná vyhrála rovněž Kaiser Maxmilian Lauf v Rakousku, chybí jí však body z lednového maratonu v Číně, kde neběžela.

Mezi muži si zopakoval prvenství z Marcialongy Nor Tord Asle Gjerdalen, když ve finiši porazil o čtyři desetiny krajana Pettera Eliassena, a znovu si upevnil vedení v seriálu. Stanislav Řezáč doběhl týden před domácí Jizerskou padesátkou dvacátý se ztrátou přes šest minut.

Závod Ski Classics v dálkovém běhu na lyžích Toblach - Cortina d'Ampezzo (50 km):

Muži: 1. Gjerdalen (Nor./Santander) 2:04:59,3, 2. Eliassen (Nor./Team LeasePlan) -0,4, 3. Pedersen (Nor./Team BN Bank) -1:43,1, ...20. Řezáč -6:07,4, 29. Pliska (oba ČR/Silvini Madshus) -7:56,6, 48. Harcuba (ČR/Pioneer Investments) -20:01,6.

Průběžné pořadí: 1. Gjerdalen 1024, 2. Nygaard (Nor./Santander) 745, 3. Hoelgaard (Nor./LeasePlan) 683, ...23. Novák (ČR/Atlas Craft) 241, 29. Řezáč 195, 38. Ročárek 149, 45. Ondrášek (oba ČR/Atlas Craft Team) 102, 47. Šrail (ČR/Pioneer Investments) 98, 48. Máka (ČR/Atlas Craft) 97, 69. Pšenička (ČR/Silvini Madshus) 59, 81. Bauer (ČR/Pioneer Investments) 39.

Ženy: 1. Smutná (ČR/Santander) 2:30:32,0, 2. Johanssonová Norgrenová (Švéd./Lager 157 Ski) -3,6, 3. Slindová (Nor./United Bakeries) -7,3, ...13. Zelenková (ČR/Silvini Madshus) -23:17,1, 17. Jedličková (ČR) -34:06,2.

Průběžné pořadí: 1. Johanssonová Norgrenová 1115, 2. Smutná 1070, 3. Slindová 738, ...16. Boudíková (ČR/Atlas Craft) 164, 17. Moravcová 142, 27. Schützová (obě ČR/Silvini Madshus) 66, 30. Zelenková 62.