Skvělá příprava a zatím mizerné výsledky. Ubíjí mě, že kvůli tomu šidím vlastní rodinu, říká Dvořák

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
5. 12. 2017 14:02
Miroslav Dvořák je už řadu let špičkovým reprezentantem v severské kombinaci. Je pravidelným účastníkem světových šampionátů se zkušenostmi ze dvou olympiád. Po letní přípravě na letošní olympijskou sezonu se však z úvodních závodů Světového poháru vrátil zklamaný. "Spoustu času jsem strávil na trénincích i v závodech a odpovídajících výsledků jsem zatím nedosáhl. Ošidil jsem tak svoji rodinu, což je mi moc líto,“ smutně se ohlédl v rozhovoru pro Aktuálně.cz za prvními závody Světového poháru ve Finsku a Norsku.
Miroslav Dvořák
Miroslav Dvořák | Foto: Zlata Vostrá

Nepodepisuje se na výsledcích horší příprava než v minulých letech?

Naopak, po dvou letech jsem ji mohl absolvovat naplno, bez zdravotního omezení. Náročný trénink přinesl i dobré výsledky v letním Grand Prix. S Portykem jsme vyhráli sprint dvojic a v jednotlivcích jsem dvakrát pronikl do světové desítky. Byl to určitě dobrý impulz do podzimní přípravy, která pak pokračovala v Rakousku, Německu a Finsku.

Jak jste se před prvními závody cítil?

Určitě líp než loni, ale uspokojivých výsledků jsem se nedočkal. Není to však poprvé, co se mi na začátku sezony nedařilo. Pamatuji si, že jsem přijel perfektně připravený a vracel jsem se bez bodového umístění. A naopak, necítil jsem se úplně dobře a potěšily mě pěkné výsledky. Nedávný druhý závod v Lillehammeru byl o něco lepší než ten předchozí v Ruce, ale k mé původní představě měl ještě daleko.

Největší rezervy vidíte ve skoku, nebo v běhu?

Hlavně na velkém můstku, na němž jsem se ve finské Ruce cítil až příliš opatrný. Ani po třech trénincích se moje výkony nezlepšily. Na pomalejším nájezdu jsem se nemohl dostat do ideálního postavení, což se pak podepsalo i na odrazu. Navíc mě trochu brzdily nevalné povětrnostní podmínky, ale na nic se nevymlouvám. Poslední závod v Norsku byl zcela regulérní a zase jsem skákal špatně.

Vidíte nějakou cestu ke zlepšení?

Na můstku se potřebuji dostat do obvyklé pohody, své výkony stabilizovat, víc si věřit a zbavit se smíšených pocitů. Počáteční nezdar se na mně podepsal hlavně psychicky. Doslova mě ubíjí, že spoustou času stráveného na lyžích a bez úspěšných vystoupení šidím rodinu, včetně tříletého synka. Přes všechno zklamání stále věřím, že když ještě trochu potrénuji, tak po hektickém úvodu přijdou lepší časy. Třeba už 16. a 17. prosince v Ramsau.

Nenapadly vás už černé myšlenky, že se s vrcholovým sportem v 31 letech rozloučíte?

Letošní sezona je olympijská, což je asi pro každého sportovce obrovský motiv. Flintu do žita tedy ani po zmíněných nezdarech neházím, budu se dál maximálně snažit o zlepšení a splnění mého "korejského snu", kterým je skončit v elitní světové desítce. Teprve po posledním závodě letošní sezony budu chytřejší, vezmu si týden na rozmyšlenou a teprve potom se rozhodnu, zda má cenu ještě dál pokračovat, nebo už je čas na odchod. Přiznávám však, že zatím na nějaké loučení nemyslím.

A kdyby přece jen jste se rozhodl k odchodu, tak kam by vedla vaše další cesta?

Tak to už vůbec nevím. Mám vystudovanou jen střední školu s maturitou, takže na výběr toho asi moc nemám (úsměv).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy