Skikrosařka Zemanová končí v 25 letech kariéru. Bolavá kolena jí neumožní dál vrcholově sportovat

18. 4. 2018 14:48
Zdravotní potíže nepustily dceru slavného sjezdaře ani do Pchjongčchangu, naposledy závodila loni v březnu.
Andrea Zemanová
Andrea Zemanová | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Skikrosařka Andrea Zemanová kvůli dlouhodobým zdravotním potížím ukončila již v 25 letech závodní kariéru. Problémy s koleny ji připravily o účast na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu. Naposledy dcera slavného sjezdaře Bohumíra Zemana závodila loni v březnu.

"Po tom všem mi kolena neumožňují dál vrcholově sportovat. Každý rok byl v tomhle drsném sportu boj. Ale krásný. Bolesti kompenzovaly ty nejhezčí zážitky," uvedla Zemanová na webu lyžařského svazu.

Podobně jako její otec se věnovala nejprve sjezdovému lyžování, v němž si připsala jeden start na mistrovství světa v roce 2011 a dvakrát se objevila ve Světovém poháru.

O dva roky později debutovala v skikrosařském SP. V něm dosáhla největšího úspěchu v únoru 2015 v Aare, kde vybojovala druhé místo. Do první desítky se v elitním seriálu prosadila osmkrát. Na olympiádě v Soči skončila jednadvacátá.