Skikrosařka Kučerová se znovu probojovala do malého finále, skončila osmá

23. 2. 2020 10:50
Skikrosařka Nikol Kučerová obsadila osmé místo v předposledním závodě Světového poháru v Sunny Valley.
Nikol Kučerová.
Nikol Kučerová. | Foto: Ivana Roháčková

V ruském zimním středisku podruhé za sebou jela malé finále a o jednu pozici zaostala za svým sezonním maximem z předchozího závodu v Megeve. Ve Francii na začátku února pronikla do první desítky po téměř dvou letech.

Kučerová postoupila do závodu z třináctého místa v sobotní kvalifikaci. Ve čtvrtfinálové jízdě vybojovala druhé postupové místo za Danielou Maierovou z Německa a vyřadila dvě žebříčkově výše postavené soupeřky. V semifinále už ale nikoho za sebou nenechala a stejně si vedla i v jízdě o konečné 5. až 8. místo, kterou vyhrála vedoucí žena SP Sandra Näslundová ze Švédska.

Závod ovládla švýcarská lyžařka a majitelka kompletní medailové sbírky z mistrovství světa Fanny Smithová. Připsala si 23. triumf v kariéře a před závěrečným závodem v domácím prostředí ve Veysonnaz (14. března) ještě oživila šance na celkové prvenství v seriálu.

Švýcarský triumf v Rusku umocnil Marc Bischofberger. Druhým místem si zajistil malý křišťálový glóbus za celkové prvenství v disciplíně Kanaďan Kevin Drury.

SP ve skikrosu v Sunny Valley (Rusko):

Muži: 1. Bischofberger (Švýc.), 2. Drury (Kan.), 3. Bovolenta (Fr.).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 12 závodů): 1. Drury 788, 2. Regez (Švýc.) 454, 3. Leman (Kan.) 428.

Ženy: 1. Smithová (Švýc.), 2. Bergerová Sabbatelová (Fr.), 3. Maierová (Něm.), …8. Kučerová (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 12 závodů): 1. Näslundová (Švéd.) 855, 2. Smithová 796, 3. Thompsonová (Kan.) 709, …15. Kučerová 187.