Skikrosařce Zemanové se ve švédském Idre nevedlo, skončila čtrnáctá

11. 2. 2017 12:59
Andrea Zemanová vypadla v závodu Světového poháru ve skikrosu ve švédském Idre ve čtvrtfinále a obsadila 14. místo. Druhá česká reprezentantka Nikol Kučerová se do dnešního závodu nekvalifikovala. Čtyřiadvacetiletá Zemanová byla ve čtvrteční kvalifikaci čtrnáctá a na úvod vyřazovacích bojů dojela ve svém čtvrtfinále čtvrtá. Česká reprezentantka byla na posledním místě hned od startu a do cíle dorazila s výrazným odstupem za soupeřkami. Závod vyhrála domácí Sandra Näslundová, mezi muži byl ve finále nejrychlejší Švýcar Alex Fiva. V nedělním druhém závodu v Idre budou startovat obě Češky.
Andrea Zemanová
Andrea Zemanová | Foto: Reuters

SP v akrobatickém lyžování v Idre (Švédsko) - skikros:

Muži: 1. Fiva, 2. Bischofberger (oba Švýc.), 3. Omelin (Rus.).

Průběžné pořadí SP (po 11 ze 14 závodů): 1. Chapuis (Fr.) 719, 2. Fiva 604, 3. Leman (Kan.) 516.

Ženy: 1. Näslundová (Švéd.), 2. Kennedyová-Simová (Austr.), 3. Ofnerová (Rak.), ...14. Zemanová, 18. Kučerová (obě ČR).

Průběžné pořadí SP (po 10 z 12): 1. Thompsonová (Kan.) 665, 2. Näslundová 550, 3. Zacherová (Něm.) 545, ...17. Kučerová 130, 20. Zemanová 101.