Skeletonistka Fernstädtová skončila na světovém šampionátu sedmá

ČTK Sport ČTK, Sport
29. 2. 2020 12:17
Skeletonistka Anna Fernstädtová skončila na mistrovství světa v německém Altenbergu sedmá.
Anna Fernstädtová.
Anna Fernstädtová. | Foto: Milan Kammermayer

Titul obhájila domácí favoritka Tina Hermannová, která získala třetí zlato v kariéře. Na první místo se dostala až poslední jízdou, po které předstihla Švýcarku Marinu Gilardoniovou.

Třiadvacetiletá Fernstädtová figurovala po pátečních dvou jízdách na šestém místě. Dnes po třetí jízdě o místo klesla. V závěrečném kole sice předvedla svůj nejlepší start v soutěži a zajela druhý nejlepší čas, přesto své umístění nevylepšila.

"Jízdy se mi povedly. Škoda, že nevyšla šestka. Chybělo jedenáct setin," řekla Fernstädtová, která loni skončila na MS v kanadském Whistleru čtvrtá.

"Před šampionátem jsem říkala, že pokud skončím do desátého místa, budu spokojená. Měla jsem super jízdy. Musím poděkovat českým fanouškům, kterých dorazilo hodně," uvedla trojnásobná juniorská mistryně světa.

Má za sebou druhou sezonu v českých barvách a sedmé místo bylo jejím nejlepším výsledkem i v závodech Světového poháru. "Celkově byla sezona dobrá," řekla Fernstädtová. Do příští zimy chce vylepšit pomalé starty.

Závod dlouho směřoval k překvapení. Čerstvá vicemistryně Evropy Gilardoniová od první jízdy vedla a navyšovala náskok. Po třetím kole měla před Hermannovou k dobru 66 setin, po startu finále 74 setin, ale v ledovém korytu chybovala a s Němkou nakonec prohrála o 22 setin. Bronz získala Rakušanka Janine Flocková.

Mistrovství světa v jízdě na skeletonu v Altenbergu:

Ženy: 1. Hermannová (Něm.) 3:54,52 (59,52+58,94+58,29+57,77), 2. Gilardoniová (Švýc.) -0,22 (58,96+58,87+58,26+58,65), 3. Flocková (Rak.) -1,21 (59,50+59,43+58,11+58,69), …7. Fernstädtová (ČR) -1,98 (59,66+59,68+58,88+58,28).

 

Právě se děje

před 21 minutami

Průzkum: Půlce řemeslníků ubylo zakázek, pomoc státu jim nestačí

Každý druhý řemeslník v době epidemie koronaviru v Česku pociťuje nedostatek zakázek, více než třetina přitom nemá úspory vůbec žádné, nebo pouze na jeden měsíc. Pomoc od státu není dostatečná podle 64 procent oslovených řemeslníků. Vyplývá to v průzkumu portálu NejŘemeslníci.cz, jehož se zúčastnilo 532 řemeslnných subjektů. Portál dnes o výsledcích průzkumu informoval ČTK.

Plně nebo částečně může i v době epidemie koronaviru a vládních opatření proti šíření nákazy pracovat 93 procent řemeslníků. Nedostatek zakázek, který pociťuje 49 procent, víc než polovina řemeslníků připisuje obavám zákazníků o zdraví, případně omezením daným vládou. Zákazníci zakázky spíš ruší, menší část je odkládá na později. Téměř polovina dotázaných vnímá jako hlavní problém nedostatek nových zakázek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy