Povedená jízda Fernstädtové. Ve Winterbergu skončila osmá

8. 1. 2021 17:23
Skeletonistka Anna Fernstädtová obsadila po vydařené druhé jízdě osmé místo v závodě Světového poháru ve Winterbergu, jenž se zároveň jel jako mistrovství Evropy. V kontinentálním hodnocení byla česká reprezentantka sedmá.
Anna Fernstädtová
Anna Fernstädtová | Foto: Sport Invest

Čtyřiadvacetiletá Fernstädtová, jež tradičně za nejlepšími zaostávala na startu, vyrovnala v pátém závodě sezony svůj druhý nejlepší výsledek z Innsbrucku. Po první jízdě byla bývalá juniorská mistryně světa desátá, ale v druhém kole o téměř dvě desetiny sekundy zrychlila.

Za závěrečnou zatáčkou se pražská rodačka vyklopila ze svého skeletonu, ale nezraněna mohla v cílovém prostoru s úsměvem sledovat, jak dvě následující soupeřky nedokázaly její celkový čas překonat.

V součtu obou kol Fernstädtová ztratila 85 setin na Jelenu Nikitinovou, která obhájila loňský titul. Ruska po druhém vítězství v sezoně odsunula českou skeletonistku o jednu příčku na průběžné šesté místo SP. Druhá dnes skončila domácí Němka Tina Hermannová, jež neudržela vedení po prvním kole. Bronz získala vedoucí žena SP Janine Flocková z Rakouska.

V závodě mužů skončila unikátní série Lotyše Martinse Dukurse, jenž ovládl všech jedenáct kontinentálních šampionátů od roku 2010. Dnes ho o 17 setin porazil Rus Alexandr Treťjakov a získal svůj druhý evropský titul v kariéře čtrnáct let po prvním.

Světový pohár pokračuje příští týden ve Svatém Mořici. Ve Winterbergu pojedou o víkendu bobisté.

SP a ME v jízdě na skeletonu ve Winterbergu (Německo):

Ženy: 1. Nikitinová (Rus.) 1:55,10 (57,60+57,50), 2. Hermannová (Něm.) -0,06 (57,58+57,58), 3. Flocková (Rak.) -0,19 (57,64+57,65), …8. (v ME 7.) Fernstädtová (ČR) -0,85 (58,06+57,89).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 8 závodů): 1. Flocková 1075, 2. Bosová (Niz.) 998, 3. Hermannová 970, …6. Fernstädtová 808.

Muži: 1. Treťjakov (Rus.) 1:52,36 (56,28+56,08), 2. M. Dukurs (Lot.) -0,17 (56,46+56,07), 3. Gassner (Něm.) -0,21 (56,43+56,14).